Zakup obrączki jest jedną z najważniejszych przedślubnych inwestycji. Dobrze, kiedy będzie on szczególnie przemyślany, ponieważ obrączkę będziemy nosić przez wiele lat. Przy jej wyborze nie warto kierować się modą, która szybko przemija. Ważne, żeby wybrać biżuterię, która się nam podoba. Obecnie jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej, ponieważ sklepy jubilerskie posiadają bardzo szeroki asortyment.

Obrączki tradycyjne czy nowoczesne

złote obrączki z WrocławiaTradycyjne, złote obrączki z Wrocławia cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Wykonane są one z żółtego złota i nie posiadają żadnych ozdób. Są one najbardziej charakterystycznym symbolem małżeństwa. Obecnie często są one poddawane grawerowaniu. Nowożeńcy grawerują swoje inicjały, datę zawarcia związku, imiona i inne dedykacje. Część kobiet decyduje się na tradycyjną obrączkę z dodatkiem kamieni szlachetnych – w tym wypadku są to diamenty. Inna grupa osób decyduje się na zakup obrączek niestandardowych. Wybór wzorów i kolorów jest tu bardzo duży. Często spotykanym trendem jest łączenie różnych metali w jednej obrączce. Może być to połączenie białego i różowego złota, zestawienie złota i platyny, połączenie białego i żółtego złota. Obrączki dla kobiety i mężczyzny mogą być identyczne, choć nie muszą. Wiele modeli żeńskich obrączek jest wzbogaconych o kamienie szlachetne. Ceny obrączek są bardzo zróżnicowane. W sklepach jubilerskich można je kupić już za kilkaset złotych. Najdroższe, luksusowe modele to koszt nawet kilkudziesięciu złotych.

Idealne obrączki powinny być dostosowane do stylu osób, które będą je nosiły. Nie ma znaczenia czy wybierzemy model tradycyjny czy nowoczesny. Współcześnie wybór na rynku jest tak szeroki, że osoby z nawet bardzo niestandardowymi upodobaniami powinny znaleźć obrączkę idealną dla siebie.