Przechowywanie i przewożenie materiałów i towarów sypkich wymaga zastosowania specjalistycznych worków, zdolnych do pomieszczenia towarów o dużej objętości. Aby sprostać temu zadaniu, zaprojektowano specjalne worki, które odznaczają się niezwykłą wytrzymałością, i są szeroko wykorzystywane w rolnictwie oraz innych branżach. Czym charakteryzują się mocne, wielkogabarytowe worki?

Charakterystyka big bagów dla towarów sypkich

big bagiTego typu worki są w dużej mierze cenione przez osoby, które pracują w branży rolniczej. Dzięki temu, że materiały użyte do produkcji worków są bardzo wytrzymałe, możliwe jest wypełnienie go płodami rolnymi (np. zbożem, cebulą czy marchwią), lub innymi produktami. Big bagi są wentylowane, a ich szwy specjalnie wzmocnione, co w bezpośredni sposób powoduje, że worek jest niesamowicie odporny na przeciążenia, spowodowane masą towaru umieszczonego w środku. Oznacza to, że big bag nie rwie się i zachowuje swoją pierwotną trwałość przez długi okres jego użytkowania. Wiele modeli ma przymocowane specjalne uszy, które mogą być niezwykle pomocne podczas przenoszenia towarów w workach z miejsca na miejsce. Uszy służą także do podnoszenia worka przez maszyny rolnicze, które są odpowiedzialne za przewożenie materiałów sypkich z miejsca na miejsce. Worki tego typu występują w wielu wariantach. Każdy z nich może być stosowany w innym przypadku, a ilość uszu jest dostosowana do ciężaru materiałów.

Worki różnią się także od siebie wymiarami oraz krojem i sposobem szycia. Ich produkcją zajmują się firmy, które prowadzą działalność polegającą na dostarczaniu worków dowolnej wielkości do klientów prywatnych oraz biznesowych. Dzięki temu mogą one być używane przez wiele osób, a ich zastosowanie jest niezwykle wszechstronne.

 

Close Menu