Zasady prawidłowego projektowania ogrodu

Zasady prawidłowego projektowania ogrodu

Każdy kto ma to szczęście mieszkać w pięknym domu z ogrodem, marzy o tym by ogród był wyjątkowym miejscem, w którym będzie mógł spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. Jak go jednak urządzić aby faktycznie był wygodny i imponukący? W dzisiejszym artykule przydatne porady i tipy, które ułatwią Wam projektowanie i zakładanie ogrodu.

Samodzielne projektowanie ogrodu

zakładanie ogrodów warszawaCzy zakładanie ogrodów warszawa jest trudne? Jeżeli będziemy trzymać się podstawowych zasad i wskazówek to nawet samodzielne projektowanie ogrodu nie musi być karkołomnym zadaniem. Od czego więc zacząć? Polecam od rozmowy ze wszystkimi członkami rodziny. Warto porozmawiać, każdy powinien powiedzieć jakie ma potrzeby i oczekiwania związane z korzystaniem z ogrodu. Dla przykładu jeżeli pani domu marzy o zielonym ogródku, z warzywami i świeżymi ziołami należałoby ująć go w planie ogrodu, natomiast gdy na przykład mąż, partner przejawia pasję do grillowania zapewnijmy mu altankę, miejsce gdzie będzie mógł biesiadować w letnie wieczory. Następnie warto wziąć kartkę i ołówek i stworzyć mapę. Nanieśmy na nią wszystkie stałe punkty ogrodu, które nie ulegną zmianie takie jak dom, budynki gospodarcze czy stare, duże drzewa. Następnie tak jak w przypadku projektowania wnętrz, określmy główne strefy w ogrodzie. Czyli strefę użytkową, relaksu, zabawy i inne. Teraz zastanówmy się w jakim stylu chcemy urządzić nasz wymarzony ogród. Dzięki temu będziemy wiedzieć jak wybrać meble ogrodowe czy rośliny, aby całość była piękna i spójna.

Teraz ważna rada. Wybierajcie roślinny, kwiaty, krzewy w zależności od tego jak bardzo lubicie pracę przy ich pielęgnacji. Jeżeli nie przepadacie za tym zajęciem wybierzcie te gatunki, które nie są zbyt wymagające. Na koniec, korzystajcie z tego co stworzycie i cieszcie się Waszym dziełem!

Close Menu