• Post Author:
  • Post Category:Zdrowie

Świadomość na temat wpływu aktywności fizycznej na jakość naszego życia jest coraz większa i coraz szersze grono zdaje sobie sprawę, że każdego dnia powinniśmy zażywać odpowiedniej ilości ruchu, by poprawie uległo nasze samopoczucie i zdrowie. Aby zdać sobie sprawę z tego, ile energii zużyliśmy możemy posłużyć się nowoczesnymi rozwiązaniami.

Kto powinien korzystać z opaski monitorującej aktywność?

opaska monitorująca aktywnośćRuch to zdrowie. Im wcześniej zdamy sobie sprawę z prawdziwości tego powiedzenia, tym lepiej nie tylko dla naszej sylwetki, ale i samopoczucia. Na szczęście coraz szersze grono zdaje sobie sprawę z konieczności uprawiania jakiejkolwiek aktywności fizycznej. By dbać o swoje zdrowie, nie musimy wcale chodzić na siłownię czy każdy poranek zaczynać od kilkukilometrowego biegu. Wystarczy zmiana codziennych nawyków. Aby zdać sobie sprawę z sytuacji wyjściowej doskonałym pomysłem jest opaska monitorująca aktywność, która dzięki wykorzystaniu sygnału GPS jest w stanie określić, jaką odległość pokonaliśmy podczas spaceru z psem czy w trakcie biegu na przystanek autobusowy, obliczając liczbę kroków. Szacuje się, że dorosły człowiek powinien każdego dnia pokonywać od 6 do 8 tysięcy kroków dla utrzymania zdrowia i dobrego samopoczucia. To czy będziemy musieli wykonać dodatkowy spacer lub trening, by spalić dodatkowe kalorie zależy na przykład od tego, jaki rodzaj pracy wykonujemy i czy ma ona tryb siedzący czy raczej zmuszający nas do aktywności. Opaska to doskonały wybór nie tylko dla młodych osób, ale również dla seniorów, dla których aktywność w ciągu dnia jest bardzo ważna i często ma formę rehabilitacyjną.

Nowoczesne technologie zdecydowanie ułatwiają nam życie, dostarczając nam wielu informacji między innymi na temat naszej aktywności fizycznej, której odpowiednia ilość jest konieczna dla zachowania dobrego zdrowia i samopoczucia. Poprawa wyglądu sylwetki będzie wówczas tylko przyjemnym skutkiem ubocznym zażywania ruchu.