Zalety drzwi płytowych

 

Drzwi stanowią nieodzowny element naszych wnętrz. Ich zadaniem nie jest już tylko i wyłącznie odgradzanie od siebie poszczególnych pomieszczeń. Obecnie jest to również niezwykle ważna dekoracja naszych domów. Jednak liczba możliwości, którą oferują nam producenci może przerazić nie jednego. Dziś nieco bliżej przyjrzymy się drzwiom płytowym. 

Montaż drzwi płytowych w łazience

drzwi płytowe do łazienkiSama nazwa tego rodzaju płyt określa sposób ich budowy. Mogą one jednak opierać się na dwóch różnych konstrukcjach. Pierwszą z nich jest konstrukcja wykonana z pojedynczej, gładkiej płyty, wykonanej z materiałów drewnopochodnych. Druga konstrukcja z kolei opiera się na zastosowaniu ramiaka oraz wypełnienia. Oba te elementy są dodatkowo z obu stron obłożone płytami MDF bądź HDF. Płyty umieszczane na zewnątrz całej konstrukcji wykańczane są odpowiednią folią lub okleiną. Nierzadko mogą być również lakierowane. Sama ich powierzchnia może przybierać zarówno gładkie formy, jak i ozdobione tłoczeniami. Drzwi płytowe to rozwiązanie po które sięga coraz więcej osób. Sprawdzają się one doskonale w nowoczesnych wnętrzach, w szczególności w tych urządzonych w stylu minimalistycznym. Sprawdzą się idealnie do każdego pomieszczenia. Same drzwi płytowe do łazienki to idealne rozwiązanie jeśli jesteśmy miłośnikami minimalizmu. W ofercie producentów odnajdziemy jednak również rozwiązania, które sprawdzą się doskonale w tradycyjnych wnętrzach. Wystrój nie stanowi więc żadnej bariery jeżeli chodzi wybór drzwi o konstrukcji płytowej do naszego domu.

Drzwi płytowe to jednak rozwiązanie nie tylko do naszych domów. Ich wewnętrzna konstrukcja może zostać ukryta nie tylko pod płytami wykonanymi z materiałów drewnopodobnych. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się również drzwi współtworzone z płytami metalowymi. Te z kolei doskonale sprawdzają się w wielu zakładach pracy.