Każdy posiadacz ogrodu zastnawia się, gdzie przechowywać narzędzia i sprzęt ogrodniczy.Można przechowywać te przedmioty i sprzęty w garażu, o ile go mamy, jednkże w takiej sytuacji robi się bałagan, gdy sprzęt samochodowy przechowujemy ze sprzętem ogrodniczym Z pomocą przychodzą domki narzędziowe.

Z jakiego materiału powinien być domek narzędziowy?

domki narzędzioweSą to małe konstrukcje do samodzielnego złożenia, dostępne w wielu sklepach ogrodniczych oraz w firmach zajmujących się architekturą ogrodową. Najczęściej domki narzędziowe budowane są z drewna, wynika to z faktu, że drewno jest surowcem naturalnym, w ogrodzie pełni również funkcję ozdobną i łatwo wpasowuje się w krajobraz. Drewno jest surowcem dość wytrzymałym, gdy jest zaimpregowane. Wiąże się to z koniecznością pokrycia lakierobejcą wszystkich elementów narażonych na warunki atotmsferyczne. Mniej kłopotliwym materiałem do budowy i ekspolatacji domków narzędziowych są tworzywa sztuczne.Są to z reguły tworzywa polipropylenowe, które z zewnątrz pokryte są nieblaknącą farbą. Innym rozwiązaniem są domki narzędziowe zbudowane z metalu i blachy. Są to konstrukcje pasujące do ogrodów nowoczesnych, gdyż są proste w swojej formie. Taki domek może posiadać system wentylacyjny, który odprowadza nagomadzone wewnątrz ciepło i nie dopuszcza do przegrzania domku. Scianki i dach ttakich domków narzędziowych może być również pokryty substancją odbijającą promieniowanie słoneczne.

Tak więc na rynku jest duży wybór domków ogrodowych z różnych materiałów oraz o różnym stylu. Warto poświęcić więcej czasu na znalezienie domku, który będzie spełniał nasze wymagania dotyczące miejsca do przechowywania ale również należy zastanowić się z jakiego materiału powinien być zbudowany nasz domek narzędziowy, aby sworzył z architektuą ogrodową zwartą kompozycję. 

Close Menu