Co roku pod koniec sierpnia u nas na osiedlu urządzany jest konkurs na najładniejszy ogród i oczywiście moi rodzice musza brać w tym udział i wcale nie chodzi tutaj o nagrody, które moim zdaniem mogły by być lepsze. Co to jest dostanie kilka kg worków ziemi do kwiatów, nawozów i nasion.

Zakładanie ogrodów wymaga dużo troski o rośliny

zakładnie ogrodówAle myślę, że moi rodzice chyba nie dla nagrody biorą w tym udział, tylko dla samego faktu zajęcia jakiegoś wysokiego miejsca, a nawet zajęcie pierwszego miejsca. Tak więc u nas na osiedlu pielęgnacja ogrodów zaczyna się już wczesną wiosną. Wiadomo podstawy są najważniejsze, bez nich dalsze prace mogą się okazać zbyteczne lub mało znaczące. Co więcej mogę wam powiedzieć, że ten konkurs stał się dość znany w całym Trójmieście. Nawet lokalna prasa się tym zainteresowała. A nawet przyjechała lokalna telewizja z Gdańska by relacjonować przebieg konkursu, tak przynajmniej było rok temu, a co teraz będzie ciężko mi powiedzieć. Zdaję sobie sprawę, że fachowe zakładanie ogrodów w Gdańsku w naszym społeczeństwie jest normalne i powszechne, ale zakładanie ogrodu specjalnie na ten konkurs może być lekką przesadą. Konkurs zawsze odbywa się w ostatnia wolną sobotę sierpnia i oprócz oglądania ogrodów jest przygotowywany poczęstunek dla mieszkańców osiedla, każdy coś zawsze zrobi oraz przyniesie, tym samym też żegnamy koniec lata. A tak na marginesie projektowanie ogrodów w naszym mieście wzrosło na cenie, więc śmiało można otwierać firmę projektową. Na pewno dzięki naszym konkursom ich dochody wzrosły i to o połowę.

Sama znam co najmniej pięć rodzin, które korzystają z usług takiej firmy przed konkursem, wiem bo w tych rodzinach są moje koleżanki ze szkoły oraz podzieliły się ze mną tą nowiną. ale to nie jest zabronione w tym konkursie. Sędziowie i tak są niezależni.

Close Menu