Wakacje w górach mogą być znakomitym przeżyciem dla dzieci. Jeśli kochacie spacery po wzniesieniach w otoczeniu przyrody, może warto tą miłością zarazić także potomstwo. Tym bardziej że góry to nie tylko spacerowanie, ale także wiele innych atrakcji. I spory wybór w kwestii bazy noclegowej, w tym oczywiście miejsc przyjaznych dzieciom.

Zacznij od znalezienia noclegu dla rodziny

noclegi w górach dla rodzin z dziećmiWłaśnie, od znalezienia odpowiedniego miejsca na nocleg warto rozpocząć planowanie wyjazdu. Wiele zależy od pory roku, w której ruszacie na urlop, ale generalnie zasady są stałe – dziecko nie może się nudzić, czyli musi być komfortowo, ale też atrakcyjnie. Jeśli chodzi o noclegi w górach dla rodzin z dziećmi, to jest wiele opcji. Zimą dobrze jest znaleźć miejsce blisko ośrodka narciarskiego, o ile oczywiście planujecie szaleństwa na stoku. Z pewnością fajnie byłoby nauczyć malucha jazdy na nartach. W przypadku letnich wakacji warto zarezerwować miejsce, które będzie się znajdowało blisko szlaków turystycznych. Z małymi dzieciakami być może za dużo nie pospacerujecie, ale nawet wyjście na chwilę i podziwianie widoków może być atrakcyjne. W przypadku maluchów zwróćcie uwagę, czy miejsce na nocleg dysponuje placem zabaw, dużym ogródkiem, w końcu dziecko lubi się wybiegać. Koniecznie sprawdzajcie udogodnienia, takie jak wanienka, krzesło do karmienia i tym podobne. Oczywiście ważne jest też inne wyposażenie, choćby sprzęt w kuchni. Być może trzeba będzie przygotować jakiś posiłek, dobrze jest mieć do dyspozycji lodówkę czy kuchenkę.

Sala zabaw w miejscu, w którym się zatrzymujecie podczas wakacji, też jest przydatnym punktem, w końcu nie wiadomo, czy pogoda nie spłata figla i czy nie trzeba będzie zostać w pensjonacie lub hotelu. Warto też zapytać o to, czy na miejscu obowiązuje na przykład zakaz palenia, czy jest parking i jak daleko jest choćby do muzeum, aquaparku bądź parku rozrywki.