Zabezpiecznie ciężkich ładunków

Niekiedy potrzebujemy zabezpieczyć bardzo ciężki ładunek i szukamy mocnych  oraz niezawodnych niezawodnych środków, które zapewnią odpowiednie mocowanie. Na rynku mamy dostępne środki o nazwie odciągi łańcuchowe, które doskonale sprawdzą się w trwałym umiejscowieniu bardzo ciężkiego ładunku. Zabezpieczają  one ładunek transportowany drogami lądowymi, kolejowymi i morskimi.

Napinacze łańcuchów do transportu

Odciągi łańcuchoweWspomniane wyżej odciągi łańcuchowe są nazywane również napinaczami łańcuchowymi. Odciąg łańcuchowy  jest zbudowany z napinacza grzechotkowego i stalowego łańcucha ogniwowego, który jest zakończony elementami łączącymi w postaci haków. Budowa odciągu łańcuchowego zależy od jego rodzaju. Istnieją dwa podstawowe rodzaje odciągów – 1-częściowe i 2-częściowe. W wersji 1-częściowej  odciągi łańcuchowe to dwa odcinki łańcucha połączone są na stałe z napinaczem. Jeden odcinek zazwyczaj jest krótszy. Z obu stron zakończony jest hakami z metalowymi zapadkami – zabezpieczeniami. Z kolei system 2-częściowy można dowolnie regulować. Długość całego odcinka łańcucha jest bardziej uniwersalny od  wcześnie wspomnianego 1-częściowego odciągu. Używając produktów, takich jak odciągi łańcuchowe, możemy decydować, w którym miejscu zamocowany będzie napinacz grzechotkowy, co jest sporym udogodnieniem. Ponadto każdy taki  odciąg łańcuchowy ma jeden lub dwa haki skracające przymocowane do napinacza, które pozwalają na łatwą i szybką regulację długości łańcucha.

Mocowania łańcuchowe, którymi są odciągi łańcuchowe, to alternatywa dla pasów transportowych. Tego typu zabezpieczenia łańcuchowe przystosowane są do pracy w dużo cięższych warunkach niż pasy. Są solidnymi i bezpiecznymi środkami zabezpieczającymi ładunek w transporcie, wykonanymi z dobrej jakości stali, która zapewnia długoterminowość używania napinaczy.