Budując dom z piwnicą powinniśmy pamiętać o jej prawidłowym zabezpieczeniu przed wsiąkaniem wilgoci. Oczywiście metod zabezpieczenia jest kilka, ale najpopularniejszą z nich jest izolacja iniekcyjna. Dzięki prawidłowo wykonanej izolacji mamy pewność, że nasz dom będzie bezpieczny na lata.

Izolacja piwnicy dzięki iniekcji

Izolacje iniekcyjna izolacja piwnicypodziemnych części naszego budynku są niezwykle ważne, ponieważ ich zadaniem jest odcięcie go od gruntu, na którym został on posadowiony. Ważne jest wykonanie izolacji bo niektóre jej elementy powinny ze sobą współpracować tworząc jedną, nieprzekraczalną granicę dla wilgoci, która znajduje się w gruncie. Tak przynajmniej powinno być, jednak osoby odpowiedzialne za prawidłowe wykonanie nie zawsze się na tym znają lub niedokładnie ją wykonają a to oznacza, że nasz budynek pomimo wykonanej izolacji będzie wchłaniał wodę jak gąbka, nawet jeśli w izolacji będzie tylko niewielka szczelina. To w przyszłości będzie za sobą niosło szkody, których naprawienie będzie pracochłonne i bardzo kosztowne. Dlatego powinniśmy dokładnie sprawdzić firmę zanim zdecydujemy się na jej usługi. Jeśli w naszym domu pojawiła się nadmierna wilgoć oznacza to, że izolacja została źle wykonana. Można jednak dodatkowo zabezpieczyć swój budynek a dzięki temu nie będzie on wsiąkał wody. Iniekcyjna izolacja piwnicy polega na zabezpieczeniu budynku od strony wewnętrznej dzięki czemu nie musimy odkopywać fundamentów ani osuszać fundamentów. Wystarczy jedynie wywiercić mały otworek i wlać do niego odpowiedni środek, który utworzy nieprzekraczalną barierę dla wilgoci.

Jak widać odpowiednia izolacja piwnicy jest konieczna. To dzięki niej zabezpieczamy swój dom przed wilgocią oraz pleśnią i grzybami. Jeśli przydarzyła nam się taka sytuacja, że w naszym domu pojawiła się wilgoć wystarczy go jedynie odpowiednio zabezpieczyć od wewnątrz.

Close Menu