Wytrzymałe przyczepki Thule

Wielu rodziców w Polsce zakochało się w praktycznych przyczepkach rowerowych, które można wykorzystywać na kilka sposobów. Są one alternatywą dla klasycznych wózków spacerowych, z których korzysta większość rodziców.

Wyposażenie przyczepki Thule

przyczepka thuleNa rynku znajdziemy kilka wiodących firm, które produkują przyczepki dla dzieci. Różnią się wyglądem, materiałem z jakiego są wykonane i wielkością. Najpopularniejsza jest przyczepka Thule, która posiada cztery koła i może w niej jeździć jedno, lub dwójka dzieci. Dwa przednie koła posiadają funkcję składania się, dzięki czemu w łatwy sposób wózek spacerowy możemy zamienić na przyczepkę rowerową. Aby tego dokonać, musimy jeszcze połączyć przyczepkę z rowerem za pomocą specjalnego dyszla, który się dokręca do tylnego koła. Dzięki obniżonemu środkowi ciężkości, przyczepka daje się łatwo prowadzić, a dość szerokie koła zapewniają stabilną jazdę nawet na zakrętach. W środku znajduje się siedzisko wykonane z miękkiej i elastycznej pianki, która doskonale się dopasowuje do kształtu ciała dziecka i zapewnia jego plecom idealne podparcie. Główka dziecka jest chroniona przed urazami dzięki regulowanemu zagłówkowi, który jest w standardowym wyposażeniu. Dla bezpieczeństwa dzieci, są one zapinane pięciostopniowymi pasami, które łączą się na krzyż. Na całej długości są wyścielone miękką gąbką, która minimalizuje ryzyko powstania otarć. Firma Thule w swoich modelach zastosowała wytrzymałe amortyzatory, które zwiększają komfort jazdy i mocny hamulec.

Dzieci bardzo lubią jeździć z rodzicami na przejażdżki rowerowe w przyczepkach, ponieważ to dla nich zupełnie nowa perspektywa poznawania świata. W niektórych modelach Thule mogą jeździć nawet niemowlaki, bo jest miejsce na zapięcie fotelika samochodowego.