Posiadanie wysokiej drabiny może okazać się bardzo przydatnym i wygodnym rozwiązaniem. Niestety, bardzo często zdarza się tak, że Polak mądry jest dopiero po szkodzie. Tak też było w moim przypadku, ponieważ do tej pory nie miałem nigdy potrzeby korzystania z wyższych drabin i w zupełności wystarczała mi drabina pokojowa, którą kupiłem już kilka lat temu.

Zalety drabin magazynowych

drabina magazynowaNa początku wakacji uszkodzeniu uległa jednak mój talerz satelitarny. Gołym okiem było widać, że nie jest potrzebna skomplikowana interwencja i wystarczyłoby dosięgnąć do niego, żeby usunąć usterkę. Na moje szczęście wybawieniem okazała się wysoka drabina magazynowa od sąsiada, który kiedyś pracował w jednym z pobliskich magazynów i odchodząc z pracy na emeryturę kupił od swojego pracodawcy jedną z drabin właśnie na takie okazje. Do naprawienia talerza nadała się wprost idealnie. Drabina była naprawdę długa, ale przy tym bardzo stabilna. Chociaż przywykłem do drabin aluminiowych, ta wykonana była z metalu, przez co była dość ciężka, ale jej pierwotnym miejscem zastosowania był mimo wszystko magazyn. Sąsiad jednak miał specjalny wózeczek, na którym przewoził drabinę po jej złożeniu, co z pewnością było dużym ułatwieniem dla emeryta. Po chwili rozmowy doszliśmy do wniosku, że będziemy wymieniać się w razie potrzeby swoimi drabinami, bo jemu łatwiej byłoby obchodzić się z moją lekką drabina aluminiową, a ja miałbym kilka spraw, do których przydałaby mi się jego długa drabina magazynowa.

Wykorzystywane w magazynach drabiny mają być przede wszystkim solidnie wykonane i wytrzymałe. Chociaż obecnie także tam zazwyczaj wykorzystuje się drabiny aluminiowe, to nadal często można spotkać też starsze drabiny metalowe, które są bardzo wytrzymałe i z powodzeniem będą jeszcze służyć przez wiele lat.