Ukulele to instrument muzyczny, którego popularność z roku na rok wzrasta. W głównej mierze wynika ona z… ciekawego wyglądu. W końcu tak niewielki instrument w połączeniu z niebanalnymi dźwiękami, które wydaje musi robić wrażenie. Decydując się na jego zakup z pewnością natrafimy na wiele niejasności. Jedną z nich jest wybór odpowiedniego typu. 

Ile kosztuje ukulele?

ukulele cenaNiewiele osób sięgających po raz pierwszy po ukulele wie, że występuje ono w różnych rodzajach. Do najbardziej znanych możemy zaliczyć ukulele sopranowe, koncertowe, tenorowe, barytonowe czy basowe. Nie są to jedyne rodzaje z jakimi spotkamy się w sklepie muzycznym, jednak podstawowa wiedza na temat każdego z nich pomoże nam wybrać odpowiedni. Dla wielu znaczenie ma nie sam rodzaj, a budżet jaki będą musieli przeznaczyć na instrument. Jednak jeśli chodzi o ukulele cena uzależniona jest od wielu aspektów. Między innymi właśnie od rodzaju na jaki się zdecydujemy. Jednak jedne z najtańszych instrumentów możemy zakupić już w okolicach 200 zł. Tak niska cena wcale nie oznacza, że będzie to ukulele o niskiej jakości. Owszem, profesjonalna gra wymaga użycia instrumentów z wyższej półki cenowej, jednak jeśli jesteśmy amatorami lub po raz pierwszy sięgamy po instrument tego typu, produkty z niższej półki cenowej będą odpowiednie. Wymienione modele instrumentu różnią się między sobą przede wszystkim rozmiarem. Na początku naszej przygody z graniem będzie on nie bez znaczenia. 

Egzotyczny wygląd ukulele wcale nie jest przypadkowy. Instrument ten przybył bowiem do naszego kraju, aż z Hawajów. Sama jego nazwa brzmi już egzotycznie. Co ona tak właściwie oznacza? Jest to połączenie dwóch słów, z czego pierwsze uku oznacza pchłę, drugie z kolei – lele – skakać. W dłoniach trzymamy więc „skaczącą pchłę”.