Taras to jeden z ważnych elementów wielu domów. Kiedy jest ciepło spędza się na nim sporo czasu, dlatego warto zadbać o jego trwałość oraz odpowiednią pielęgnację. Jedak pierwszym, najważniejszym punktem jest wybór odpowiedniego materiału, który w połączeniu z właściwą konserwacją i dbałością będzie nam służyć przez lata.

Różne rodzaje desek tarasowych

deska tarasowaWykorzystywanie odpowiednich desek to jedna z wielu metod wykończenia tarasów. Jest to jednak rozwiązanie wybierane najczęściej, gdyż nadaje powierzchni ciekawy wygląd, wydaje się być również bardziej eleganckie i ciepłe niż pozostałe metody. Deska tarasowa jest również prostsza w utrzymaniu od betonowych bloków czy płyt kamiennych. Można ją wykonać z wielu różnych rodzajów drewna, w szczególności wymienia się tutaj deski pozyskane z modrzewiu syberyjskiego, modrzewiu europejskiego lub sosny oraz różnego rodzaju drzew egzotycznych i azjatyckich. Wybór odpowiedniej deski dla nas uzależniony jest od koloru, jaki chcemy uzyskać oraz od środków finansowych, jakie chcemy przeznaczyć na wykonanie tarasu. Ważne jest również zwracanie uwagi na to, jak długo dane drewno może wytrzymać i jak bardzo jest trwałe. Można także wyróżnić podział desek na ryflowane lub gładkie. Ich wybór zależny jest wyłącznie od preferencji właściciela tarasu, gdyż to on najlepiej wie, jaka powierzchnia go zadowoli i będzie mu się podobać. Warto jednak wiedzieć, że ryflowane deski ułatwiają odprowadzanie wody i zapobiegają tworzeniu się kałuż, więc takie deski są mniej narażone na pęknięcia. W przeciwieństwie do gładkich są one również bardziej antypoślizgowe.

Chcąc wykończyć odpowiednio taras musimy poszukać najlepszych dla nas desek. Kierując się wszystkimi powyższymi kryteriami oraz wyborem odpowiedniej grubości możemy znaleźć produkt idealny dla siebie i swojego tarasu. Nieważne jakie – najważniejsze, aby całość zrobiona z desek dobrze się prezentowała i spełniała wszystkie nasze wymagania.

Close Menu