Wybierając wypożyczalnię samochodów

W tym roku ja i mój chłopak planowaliśmy samodzielnie zorganizować sobie wycieczkę objazdową po Włoszech. Obydwoje mamy prawo jazdy, jednak nie dorobiliśmy się jeszcze własnego auta. Pomyśleliśmy zatem by wynająć jakiegoś vana i ruszyć w podróż. Z tyłu moglibyśmy rozłożyć materace dzięki czemu zaoszczędzili byśmy na noclegach.

Czym kierować się wybierając wypożyczalnie?

wypożyczalnia samochodów dostawczych znajdująca się w KrakowieNiestety oboje nie mieliśmy żadnego pojęcia o wypożyczalniach samochodów, jaką wybrać? Na co zwrócić uwagę, jakie dokumenty są potrzebne? Nie wiedzieliśmy nic, mimo to udało nam się, zdobyliśmy doświadczenie którym chcielibyśmy się podzielić. Najważniejsze przy wyborze wypożyczalni jest wcale nie niska cena, a to jakie ubezpieczenie posiadają oferowane przez nią samochody. W trasie mogą wydarzyć się różne rzeczy, pamiętajmy również, że nie jesteśmy sami na drodze, dlatego ważne jest by wynajmowany samochód posiadał pełen pakiet ubezpieczeń zarówno obowiązkowe OC jak i Assistance oraz AC. Po pierwsze posiadając taki pakiet nie płacimy za lawetę w razie awarii auta czy też stłuczki, nie płacimy także za jego naprawę, gdyż koszty pokrywane są z AC. Planując wycieczkę za granicę, zwróćmy jednak uwagę jaki zasięg ma ubezpieczenie Assistance. Nasza wypożyczalnia samochodów dostawczych znajdująca się w Krakowie z której korzystaliśmy oferowała również pomoc za granicą, jednak nie każda firma zajmująca się wynajmem aut taką usługę oferuje.

Przy wyborze wypożyczalni samochodowej, zapoznajmy się także z jej wymaganiami zawartymi w regulaminie wynajmu. Często przed wynajmującymi stawia się konieczność posiadania prawa jazdy przez okres minimum roku, ograniczenia dotyczą także wieku, czasami skończone należy mieć 19 lat, a czasami 21. Niektóre wypożyczalnie także wymagają karty kredytowej do uiszczenia kaucji, warto zatem sprawdzić czy spełniamy warunki wynajmu.