Decyzja o założeniu rodziny oraz urodzeniu dziecka to ogromna odpowiedzialność. Często pary odkładają tę decyzję w czasie albo decydują się początkowo tylko na jedno dziecko. W takiej sytuacji warto rozważyć stosowanie metod antykoncepcyjnych.

Zabiegi założenia wkładek domacicznych u ginekologa

założenie wkładki domacicznej poznańWspółcześnie dostępnych jest wiele różnych metod antykoncepcyjnych i jeśli mamy problem z właściwym wyborem, pomoże nam w tym z pewnością nasz ginekolog. Często niektóre metody są szczególnie polecane kobietom, które już urodziły jedno dziecko i na razie nie podjęły decyzji o kolejnym zajściu w ciążę. Dlatego założenie wkładki domacicznej poznań jest dość popularną metodą wśród młodych kobiet. Do wyboru są zarówno zwykłe, jak i hormonalne. Wykonane są z nowoczesnych materiałów, jak na przykład plastik z domieszką srebra. Wkładka, powszechnie nazywana spiralą, skutecznie zmniejsza ruchliwość plemników i tym samym skutecznie zabezpiecza przed zapłodnieniem. Spirala hormonalna zawiera mały pojemniczek z hormonem – progesteronem – który, stopniowo uwalniany z pojemniczka, również wpływa na zmniejszenie ruchliwości plemników. Zalet z korzystania ze spirali jest wiele, a główna polega na zabezpieczeniu przed niechcianą ciążą nawet do sześciu lat. Ponadto wkładki hormonalne powodują, że miesiączki stają się mniej obfite, co może przynieść sporą ulgę wielu kobietom. Spirale, niezależnie od rodzaju, są bezpieczne i mogą być również stosowane przez kobiety obecnie karmiące. Jeżeli więc ginekolog nie stwierdzi żadnych przeciwwskazań, wkładka może zostać użyta.

Wkładka może wydać się początkowo wydatkiem dość sporym, ale warto zwrócić uwagę, że jej działanie antykoncepcyjne to przecież kilka lat. Spirala jest bezpieczna w użyciu, nie przeszkadza i nie powoduje żadnych skutków ubocznych.