Noże były niezbędnym narzędziem dla każdego survivalisty, nie tylko weterana bushcraftu ale również i amatora. Mogły bowiem służyć do tylu zadań, ilu potrzebował właściciel narzędzia, więc były najbardziej wielozadaniowych i przydatnych elementów wyposażenia dla każdego outdoorowca, niezależnie od stopnia doświadczenia.

Noże dla zaprawionych outdoorowców

nóżNie każdy rodzaj noża nadawał się do użycia na wyprawach, czy to z racji nieszczególnie dużej wytrzymałości, czy też miernej wygody pracy. Najlepsze noże były więc bardzo łatwe do znalezienia, gdyż na każdym forum czy stronie internetowej dla entuzjastów można było znaleźć mnóstwo recenzji i rekomendacji najlepszych narzędzi. Jednym z takich narzędzi był bardzo nowoczesny nóż, przede wszystkim polecany wszystkim wymagającym outdoorowcom, potrzebującym najwytrzymalszego narzędzia do najcięższych warunków. Największą różnicą, odróżniającą owy nóż od pozostałych odmian popularnych wśród outdoorowców było ostrze. Nie było bowiem wykonane ze stali, jak większość ostrzy noży wielozadaniowych, a ze stopów tytanu i włókna węglowego, które nie tylko od razu było rozpoznawalne ze względu na bardzo ciemny kolor ostrza, ale również przez wzgląd na swoją niesamowitą wytrzymałość. Ostrze owego noża było bowiem prawie niezniszczalne, odporne zarówno na korozję jak i na fizyczne uszkodzenia podczas pracy, i trzymało ostrość trzykrotnie dłużej niż odmiany stalowe.

Nóż posiadał również bardzo oryginalne i niespotykane profilowanie na chwycie, o wiele wygodniejsze niż bardziej standardowe rodzaje chwytów. Materiał okładzin, mimo iż miękki i przyjemny w dotyku, zapobiegał ślizganiu się noża w dłoni w trakcie pracy, i zmniejszał dyskomfort wykonywania długotrwałych, intensywnych zadań za pomocą narzędzia.