Od paru lat zawodowo zajmuję się szyciem – ale nie zwykłych sukienek, spodni czy spódnic. Do tego w pracy korzystam nie z różnych dzianin, dżinsu czy bawełny, ale z lnu, wełny czy nawet jedwabiu. Z tego ostatniego coraz częściej, więc musiałam poszukać nowych źródeł zaopatrzenia, żeby spełnić wymagania moich klientów.

Ubrania i dodatki z naturalnego jedwabiu

tkaniny jedwabne sklep internetowyZgłaszają się do mnie głównie osoby, które zajmują się rekonstrukcją historyczną. Rekonstruują różne okresy, zwykle od czternastego do siedemnastego wieku i odtwarzają osoby bogate. Na ubrania dla nich potrzebuję więc dobrej jakości tkanin, najlepiej całkowicie naturalnych, bez żadnych domieszek. Delikatny, cienki len, wysokiej jakości wełna i oczywiście jedwab – szantung, dupioni i inne. Coraz częściej pytają też o rzeczy szyte z brokatu jedwabnego, który w Polsce trudniej znaleźć, a kupowany za granicą jest po prostu za drogi, więc rzadko dostarczają materiał sami. Na szczęście udało mi się znaleźć w sieci sklep, który oferuje różne rodzaje naturalnego jedwabiu i to w ogromnym bogactwie kolorów. Znalazłam nawet naprawdę ładnie, starannie wykonane brokatowe tkaniny jedwabne sklep internetowy bowiem jest naprawdę świetnie zaopatrzony. Teraz bez przeszkód mogę szyć jedwabne suknie i koszule, kaftany, żupany i pasy. Z brokatowego jedwabiu najczęściej powstają tylko najbardziej reprezentacyjne części odzieży, bo wciąż nie każdy może sobie na niego pozwolić. Najczęściej ludzie kupują u mnie ozdobne jedwabne sakiewki, bo taka wcale nie kosztuje dużo.

Jak do tej pory nie narzekam na brak klientów. Dzięki dobremu dostępowi do tkanin, dzięki kontaktom ze sklepem internatowym, nie mam problemu z uszyciem właściwie wszystkiego, co sobie klienci życzą. Jeśli akurat mam wolną chwilę, to robię drobiazgi takie jak jedwabne sakiewki, które potem bez problemu udaje się sprzedać.

Close Menu