Nie każdy posiada taką wyobraźnię, która umożliwia mu wizualizowanie sobie różnego rodzaju obiektów na podstawie rzutów płaskich. Jest to brak tak zwanej wyobraźni przestrzennej. Chcąc zainwestować duże pieniądze na rynku budowlanym powinniśmy wiedzieć przed rozpoczęciem budowy jak będzie wyglądał nasz budynek. Właśnie dlatego wymyślono wizualizacje.

Jak powstaje wizualizacja?

wizualizacje 3dDla inżynierów budownictwa takie wizualizacje do wybudowania danego budynku nie są potrzebne, ponieważ oni potrafią wszystko odczytać z projektu budynku, ale dla osób z zewnątrz takie wizualizacje 3d są bardzo pomocne, więc nic dziwnego, że cieszą się one tak dużym zainteresowanie. Obecnie praktycznie każde biuro projektowe posiada w swojej ofercie wizualizacje. Pierwszym krokiem do stworzenia takiej wizualizacji jest poprawne odczytanie planów budynku, ponieważ to właśnie na tej podstawie jest ona tworzona. Następnie wgrywamy wszystkie dane do odpowiedniego oprogramowania, które umożliwia nam modelowanie w trójwymiarze. Takich oprogramowań jest dość sporo. Każdy projektant dobiera sobie takie oprogramowanie do swoich preferencji, ale efekt końcowy jest zawsze taki sam, a mianowicie powstaje trójwymiarowy model budynku. Taki model jest tworzony podobnie jak prawdziwy budynek, a mianowicie wykonywane są wszystkie jego elementy w odpowiedniej kolejności, zaczynając od fundamentów, a kończąc na dachu danego budynku. Taki model jest idealnym odwzorowaniem.

Koszt takiej usługi uzależniony jest od wielu czynników. Kwoty wahają się od kilkuset złotych, do nawet kilku tysięcy złotych. Do czynników wpływających na cenę możemy zaliczyć wielkość inwestycji, a także poziom jej skomplikowania. Im bardziej skomplikowany budynek, a także im większy, tym więcej zapłacimy za taką wizualizację.