Bardzo wiele osób chciałoby otworzyć własną firmę. Część osób uważa, że jeśli musimy pracować dla kogoś, to wiele na tym tracimy. Zarobki nie zawsze są takie, jakich oczekujemy i trzeba się zawsze się podporządkować poleceniom szefa. Z pewnością przyjemniej byłoby móc zarządzać samodzielnie i mieć wpływ na wysokość zarobków. Procedury dotyczące otwarcia własnej działalności zostały bardzo uproszczone, więc można szybko zacząć.

Jak zarejestrować spółkę?

rejestracja spółek warszawaZ pewnością większość osób zdążyła już zauważyć, że bardzo wiele nazw firm posiada na końcu pewne skróty. Zazwyczaj jest to skrót typu sp. z o.o lub sp. j. Faktem jest to, że spółek może być znacznie więcej, jednak największą popularnością cieszy się spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Cóż to tak naprawdę oznacza? Konkretnie chodzi o to, że chroni ona prywatny majątek jej właściciela. Nigdy przecież nie wiadomo, jak będzie prosperować nasz biznes. Wiele osób miewało kłopoty finansowe, ale tylko właściciele takich spółek nie musieli się martwić o to, że ich własny dom czy samochód zostanie zabrany przez komornika. Wcale nie jest skomplikowana rejestracja spółek Warszawa jest miastem, w którym każdego dnia ktoś podejmuje taką decyzję. Własną działalność także można w spółkę przekształcić. Trzeba posiadać własny kapitał w wysokości minimum pięciu tysięcy złotych i mieć własny lokal. Wiele osób decyduje się założyć spółkę z zaufanym wspólnikiem. Umowę spółki można zawrzeć jedynie u notariusza. Mamy także pół roku na uzyskanie wpisu do KRS.

Niemalże każdego dnia ktoś podejmuje decyzję o tym, aby otworzyć własną działalność. Z pewnością wizja wielkich pieniędzy, które ma przynieść nasz biznes jest niezwykle kusząca, jednak trzeba pamiętać o tym, że nie zawsze się udaje. Jeśli nie chcemy ryzykować własnym majątkiem, powinniśmy firmę przekształcić w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Wtedy będziemy dużo lepiej zabezpieczeni. Wcale nie trzeba spełniać zbyt wielu wymagań, więc to dobre rozwiązanie.

Close Menu