Jeszcze do niedawna pracowałem przy tokarce, dzisiaj jestem bezrobotny. Życie płata nam rożne figle jednak grunt to nie poddawać się i walczyć dalej. Nie chcieli mnie w starej firmie to znajdę nową. Na szczęście z pomocą przyszedł mi kolega, który powiedział, że firma Laminam szuka pracowników do obróbki i montażu płyt wielkoformatowych ze spieków kwarcowych.

Jak się produkuje spieki kwarcowe?

spieki kwarcoweJednak najpierw musimy odbyć szkolenie w Warszawie. Nie miałem nic do stracenia, więc od razu przystałem na propozycję wycieczki do Warszawy. Pierwszym etapem szkolenia była prezentacja multimedialna zapoznająca nas z produktem firmy Laminam, a także samą marką. Opowiedziano nam szczegółowo czym są solidne spieki kwarcowe Warszawa, jak się je produkuje, a także do czego wykonane z nich płyty się stosuje. Następnie zastosowanie płyt w praktyce mogliśmy zobaczyć na własne oczy odwiedzając Showroom Laminam. Bardzo podobało mi się to, że szkolenie było tak urozmaicone. Nie zanudzali nas tylko wykładem i pokazem kilku zdjęć gotowego projektu, ale dali nam również możliwość obcowania z materiałem. Następnie przystąpiono do prezentacji technicznej, na której trzeba było skupić się najbardziej gdyż odnosiła się ona do naszej przyszłej pracy. Skupiano się między innymi na tym, jak ciąć i montować posadzki kamienne wykonane ze spieków kwarcowych, jak wiercić prawidłowo otwory w blatach kuchennych, a co najważniejsze jak przenosić produkt, gdyż płyty są sporych wymiarów – mają 1×3 metry. Następnie pokazano nam narzędzia niezbędne do cięcia, żywic i klejów do płyt itp.

Pod koniec, zaproszono nas na poczęstunek, a w tym czasie każdy z uczestników szkolenia przechodził przez indywidualną rozmowę, na której pytano nas między innymi jak widzimy siebie na tym stanowisku, jakie mamy doświadczenie w branży, dlaczego to akurat my mielibyśmy pracować na tym stanowisku itd. To było ciekawe przeżycie i z niecierpliwością czekam na telefon czy zostanę przyjęty do pracy.

Close Menu