Szafa odporna na ogień

Pożary zdarzają się dość rzadko, ale jeśli już się jakiś zdarzy, to jego skutki bywają opłakane. Prowadząc firmę w której dokumentacja prowadzona jest w tradycyjnej formie, to warto pomyśleć o tym, aby wszystkie dokumenty były dobrze zabezpieczone przed strawieniem przez ogień. Zwłaszcza że możemy zabezpieczyć wszystkie dokumenty w bardzo łatwy sposób.

Duża szafa na akta

szafy ognioodporneKażdy budynek biurowy musi posiadać instalację przeciwpożarową, jest to wymagane przez prawo budowlane. Budynek który nie spełnia niezbędnych norm nie zostanie odebrany, co oznacza że nie będzie można z niego korzystać dopóki nie zostaną spełnione wszystkie warunki. Niemniej jednak warto zrobić coś więcej. Jeśli posiadamy jakieś cenne dokumenty, których strata niosłaby za sobą bardzo duże konsekwencje, to warto pomyśleć o specjalnej szafie do ich przechowywania. Szafy ognioodporne zapewniają bezpieczeństwo wszystkiemu co znajduje się w ich wnętrzu. Taka szafa, jak sama nazwa wskazuje, jest odporna na wysoką temperaturę i ogień, a dodatkowo sforsowanie jej drzwi bez klucza lub kodu dostępu jest bardzo trudne. Można powiedzieć, że taka szafa to dwa w jednym. We wnętrzu szafy znajdują się półki na których możemy poukładać wszystkie dokumenty, co pozwala nam zachować niezbędny porządek. Takie szafy są dostępne w wielu rozmiarach, więc z łatwością znajdziemy taką, która będzie spełniać nasze wymagania. Na dzień dzisiejszy jest to najlepsze sposób na zabezpieczenie dokumentów.

Kwota potrzeba do zakupu takiej szafy waha się od kilkuset złotych do kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wszystko zależy od tego jaki model wybierzemy. Im wyższa klasa ognioodporności i większa szafa, tym więcej będziemy musieli za nią zapłacić. Zakupu możemy dokonać przez internet.