Przygotowanie pokoju dziecięcego zaczyna się na długo przed narodzinami. Rodzice kompletują wyprawkę, w której nie może zabraknąć łóżeczka, wózka, kocyków i ubranek. Do łóżeczka należy dokupić pościel, baldachim i karuzelę, którą się wiesza nad główką dziecka.

Gdzie się montuje stelaże do baldachimów?

stelaże do baldachimuPoza niezbędnymi rzeczami w pokoju dziecka, umieszczamy w nim dekoracje zgodne z płcią dziecka. Najczęściej są to dodatki w kolorze różowym dla dziewczynek, lub niebieskie dla chłopców. Małe dzieci, potrzebują czasu, aby się przystosować do nowych warunków panujących poza brzuchem mamy i też dlatego rodzice ograniczają bodźce zewnętrzne docierające do dziecka do minimum. W łóżeczku montują ochraniacze na szczebelki, które ograniczają widoczność dziecku, oraz stelaże do baldachimu, na które nakłada się specjalne uszyty materiał z tiulu, lub woalu. Baldachim chroni dziecko przed zbyt nachalnym światłem, oraz przed natrętnymi owadami, które mogą zakłócać sen niemowlakowi. Stelaż montuje się od strony głowy dziecka po zewnętrznej stronie łóżeczka do ramy, albo z boku. Jest on zawieszony na wysokości około dwudziestu centymetrów nad łóżeczkiem, a materiał można naciągnąć na całą długość łóżeczka. Najczęściej są wybierane przez klientów białe baldachimy, bo to uniwersalny kolor pasujący do każdej płci. Stelaż jest wykonany z lekkiego aluminium i składa się z czterech elementów, które samodzielnie należy złożyć i przykręcić do ramy łóżka. Posiada on regulację wysokości i szerokości.

Zakup stelaża i baldachimu najlepiej dokonać w sprawdzonych sklepach z artykułami dla dzieci, albo w dobrych sklepach internetowych. Można także kupić używany, ponieważ będziemy z niego korzystać jedynie przez pierwsze lata życia dziecka, kiedy śpi w łóżeczku.

Close Menu