Sprzęt sportowy nie tylko na siłowni

Coraz więcej osób dba o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne. Jeśli mogą to robić w na powietrzu lub na siłowni to problem nie istnieje. Gorzej jeśli czasu brak, a chęci są ogromne. Często tak się dzieje jeśli mają dzieci. Wystarczy wtedy trochę wolnego miejsca w domu lub mieszkaniu i zakup odpowiedniego sprzętu sportowego. Mata sportowa, gumy oporowe czy orbitrek to w sumie nie ma znaczenia, najważniejszy jest zapał.

Orbitrek sportowy w domu

orbitrek elektromagnetycznyW celu wykonania treningu na sprzęcie sportowym nie trzeba iść na siłownię. Orbitrek elektromagnetyczny z matą amortyzującą w zestawie to nowoczesny sprzęt sportowy do treningów. Zarówno tych intensywnych. Pozwala na wymodelowanie prawie wszystkich grup mięśni oraz spalenie nadmiaru niechcianej tkanki tłuszczowej. Dzięki zastosowaniu magnetycznego systemu oporu oraz podwójnych rolek i prowadnic zapewniony jest najwyższy komfort ćwiczeń. Pozycja przyjmowana podczas treningu powinna być jak najbardziej naturalna, to można osiągnąć tylko jeśli odległość między platformami jest mała na przykład 10 do 12 cm. Większość nowoczesnych orbitreków ma zaawansowany komputer z Bluetooth. Obciążenie orbitreka może wynieść aż 150 kilogramów. Orbitrek za około 2000 złotych posiada komputer z wyświetlaczem LCD, który oferuje 12 różnych programów treningowych. Dodatkowo można sprawdzić wydolność swojego organizmu oraz zmierzyć poziom tkanki tłuszczowej oraz pomiar pulsu.

Różnego rodzaju sprzęt do ćwiczeń zawsze kupimy w sklepach sportowych. Cena zależy od wielu czynników. Z pewnością droższy orbitrek będzie odpowiedniejszy. Bardzo dużo jednak zależy od naszych chęci oraz zapału. Jeśli mamy trochę miejsca w domu to powinniśmy zainwestować w taki sprzęt sportowy i kilkanaście minut codziennie przeznaczyć na ruch.