Prace drogowe wykonywane przy kanalizacji, czy montażu wszelkiego rodzaju rur przepływowych, wymagają odpowiednich maszyn budowlanych. Do każdego rodzaju pracy, jest wykorzystywany inny sprzęt, ponieważ bardzo ważna jest precyzja działania.

Jak można wykorzystać chwytaki rurowe?

chwytak rurowyNa budowach mogą być wykorzystywane wózki widłowe, ciągniki rolnicze, ładowarki teleskopowe, czy samochody ciężarowe z hydraulicznym dźwigiem. Aby można było je efektywnie wykorzystać, muszą posiadać odpowiednie końcówki, czyli popularne chwytaki. Służą one do przenoszenia, załadunku i rozładunku ciężkich i dużych materiałów. W firmach zajmujących się wykonywaniem instalacji wodnych, lub w tartakach, jest wykorzystywany chwytak rurowy, który ułatwia transportowanie rur, przepustów, czy bali drewnianych. Jest wykonany ze stali nierdzewnej i posiada bardzo prostą konstrukcję. Można nim chwytać i układać rury w wąskich wykopach z dużą precyzją, ponieważ posiada on mechanizm hydrauliczny. Posiada on praktyczny zamek automatyczny, dzięki czemu praca z nim jest łatwa, a transport bezpieczny. Specjalny zaczep znajdujący się na górze chwytaka, umożliwiaj jego montaż na haku i obsługę przy użyciu różnych maszyn drogowych, które są wyposażone w system HDS, czyli dźwig samochodowy. Chwytakiem można przenosić rury o różnej średnicy, ponieważ można regulować jego zacisk. Świetnie się nadaje do podnoszenia i przenoszenia dużych bali drewnianych. Jest on odporny na korozję i niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Bez chwytaka rurowego nie byłoby możliwe dokładnie układanie rur kanalizacyjnych i przepływowych, ponieważ są one bardzo ciężki i tylko specjalistyczny sprzęt może sobie z nimi poradzić. Możemy je kupić w sklepach specjalizujących się w sprzęcie budowlanym.

Close Menu