Różnorodność wosków zapachowych

Różnorodność wosków zapachowych

Pracuję w perfumerii. Każdego dnia przez osiem godzin pracy, a często nawet dłużej jestem otoczona przeróżnymi aromatami. Doskonale odnalazłam się w tym miejscu, ponieważ od dziecka uwielbiam różne wonie: kwiatowe, szyprowe, orientalne, a nawet kadzidlane. Moją pasję przeniosłam nawet do domu. W jaki sposób?

Pachnące wnętrza dzięki woskom zapachowym

woski zapachoweWoski zapachowe umożliwiają mi nieustanny kontakt z pięknymi aromatami. Z racji tego, że w pracy wdycham ciągle wody perfumowane bazujące na kilkunastu składnikach, w domu (w ramach odpoczynku postawiłam na mniej skomplikowane kompozycje. Mam specjalną szufladę przeznaczoną wyłącznie do przechowywania wosków. Mam ich sporo, ponieważ cenię sobie różnorodność. Woski umożliwiają mi wypełnienie mieszkania pięknym aromatem, o jakim tylko zamarzę. Kwiat bzu czy majowa konwalia? Aromat świeżo pieczonego ciasta czy słodka wanilia? Moja szuflada kryje wiele zapachów… Co ciekawe, istnieje możliwość dostania takich oryginalnych aromatów jak zapach świeżo skoszonej trawy, ostatnio widziałam nawet wosk o zapachu starej książki! Osobiście cenię sobie taki wybór. Dzięki temu, moje mieszkanie codziennie może pachnieć inaczej. Raz przypomina cukiernię, innym razem różany ogród. I to mi się bardzo podoba. Dla takiej wielbicielki zapachów, to dobre rozwiązanie. Mały wosk nie zajmuje wiele miejsca, poza tym wystarczy ułamać mały kawałek i umieścić w kominku. A potem – tylko cieszyć się zachwycającym nos aromatem… Długo się palą i co najważniejsze – wydzielają długotrwały zapach. To dla mnie kwestia kluczowa.

Bliscy już się przyzwyczaili, że moje mieszkanie codziennie przypomina coś innego. Jednego dnia przypomina kwiaciarnie, by kolejnego zmienić się w tropikalną plażę. A to wszystko dzięki małym, niepozornym rzeczom o wielkiej mocy, także aromaterapeutycznej…

Close Menu