Przeprowadzanie badania Due Diligence przez kancelarię prawną

Inwestorzy zainteresowani kupnem przedsiębiorstwa z reguły decydują się na dokładne zbadanie jego struktur. Zajmujące się Due Diligence kancelarie oferują dokładny wgląd w finansową, podatkową i prawną kondycję danej spółki. Działa to na korzyść stron transakcji, które mogą oszacować perspektywy jej przeprowadzenia.

Jak przeprowadza się badanie Due Diligence?

due diligence kancelariaPrzed podjęciem decyzji o kupnie przedsiębiorstwa, inwestorzy wykonują szczegółowe badania kondycji danej spółki, zatrudniając do tego prawników, doradców podatkowych lub finansowych. W zależności od tego jakie działania firmy najbardziej interesują inwestora może on zakupić usługę przeprowadzenia prawnego, finansowego czy podatkowego audytu. Zanim nastąpią negocjacje mające doprowadzić do zakupu, szacowane są wszelkie możliwe szanse i zagrożenia, które z niego wynikną. Inwestor może dzięki temu zrozumieć strukturę spółki, którą chce kupić oraz jej kondycję finansową. Zajmująca się Due Diligence kancelaria prawna, może pracować nad badaniem nawet przez okres kilku miesięcy, w zależności od stopnia złożoności zlecenia. Angażowany jest wtedy cały zespół specjalistów oraz doradców, którzy jak najbardziej szczegółowo oszacują stan przedsiębiorstwa. Badanie to przeprowadzane jest w sytuacjach kupna lub sprzedaży spółki czy jej udziałów, szukania inwestorów, wchodzenia na giełdę czy restrukturyzacji.

Wśród placówek przeprowadzających badania Due DIligence kancelarie prawne oferują usługi specjalistów, którzy do każdego projektu podchodzą indywidualnie. Dzięki takim działaniom inwestorzy mogą poznać obraz ogólnej kondycji finansowej, podatkowe i strukturalnej firmy, co może pomóc w podjęciu decyzji o przeprowadzeniu transakcji kupna udziałów, sprzedaży, fuzji czy inwestycji.