Od wielu lat prowadzę restaurację. Jest ona zlokalizowana w centrum miasta. Z tego powodu mam też sporo klientów. Ale za ich ilością też przemawia dobre jedzenie jakie jest u mnie serwowane. Do tej pory nie stosowaliśmy nowej technologii w naszych usługach gastronomicznych, ale trzeba się na nią otwierać, gdyż społeczeństwo korzysta z niej i warto się do niej dostosować.

Gastronomiczny program dla klientów

program gastronomicznyAby moja restauracja została określona mianem nowoczesnej, to nie tylko zostały zmienione dania, wygląd sali restauracyjnej, ale także wprowadzono kilka udogodnień technologicznych. Przede wszystkim można u mnie zapłacić kartą. Ale takim hitem technologicznym jest wykorzystywanie przez na s specjalnego programu gastronomicznego. Polega to na tym, że dzięki temu programowi klient może podejść do komputera i wybrać sobie elektroniczne zamówienie, a ono jest drogą elektroniczną przesyłane do kuchni. Czyli skróciliśmy drogę składania zamówień. Klient wtedy czeka znacznie mniej i co tej jest ważne w restauracji, by klient nie musiał czekać długo na jedzenie. Dzięki temu programowi klient może zaznaczyć jakich produktów nie chce w daniu, gdyż na przykład jest uczulony. Tak więc klient zamawiając danie widzi jego pełny skład i może też wybrać własne dodatki. Jak już złoży zamówienie nadawany jest mu numer, który jest drukowany, będzie on potrzebny później do rozliczenia się. Ten program gastronomiczny służy też do pilnowania czy ktoś już uregulował płatność, dzięki niemu widać ile osób już złożyło zamówienie i ile je już dostało. Na dole w kuchni kucharz wydając danie zaznacza w komputerze, że danie zostało wydane. Nasza pracownica ma dostęp do całego systemu i na bieżąco monitoruje cały proces.

Używanie nowej technologii w restauracji jest wygodne. Bardzo ułatwia pracę. Przykładem może być specjalny program gastronomiczny do składania zamówień, realizacji ich  oraz rozliczania. Po za tym w restauracji mamy też inny program, który umożliwia nam zapanowanie nad posiadanymi zapasami, widzimy co trzeba zamówić.

Close Menu