Potrzebowałem nowego komputera do grania

 

Od wielu lat moja główną formą spędzania wolnego czasu jest granie w gry komputerowe. Poznałem przy tym wielu ciekawych ludzi, z którymi wspólnie zanurzam się w świat wirtualnej rozgrywki. Mój obecny komputer był kupiony wiele lat temu i niestety z roku na rok coraz gorzej radził sobie w coraz to bardziej wymagających tytułach. Zacząłem myśleć nad jego wymianą.

Poszukiwania nowego komputera z procesorem AMD

komputer amd do gierJako iż najsłabszym elementem mojego komputera tak zwanym wąskim gardłem był mój procesor sprawa z wymianą jego jest bardziej skomplikowana niż na przykład karty graficznej. Nowsze procesory potrzebują również nowszej płyty głównej a te z kolei nie obsługują starszego typu pamięci RAM. Postanowiłem kupić cały komputer a obecny sprzedać. Jako, że nie znałem się na obecnych częściach komputerowych wszedłem w wyszukiwarkę i wpisałem frazę – komputer AMD do gier. Wyskoczyło mi wiele stron oferujących gotowe komputery a dopiskiem “dla graczy” albo “do gier” wyskoczyło też wiele wątków z różnych forów. Po przeczytaniu ich dowiedziałem się, że nie warto kupować gotowych komputerów, ponieważ jest to w skrócie nieopłacalne. Lepiej złożyć własnoręcznie komputer i zamówić usługę montażu w sklepie, która w wielu przypadkach jest darmowa lub kosztuje symboliczną złotówkę. Po zapoznaniu się z obecnymi trendami złożyłem komputer z interesujących mnie części i podałem ocenie na jednym z forów.

Zaawansowani użytkownicy forum doradzili mi kilka lepszych elementów w podobnej cenie, całość wyglądała naprawdę na przemyślaną. Zamówiłem części z opcją montażu i instalacji systemu operacyjnego. Po tygodniu przyjechał do mnie mój nowy komputer. Działa bez zarzutu, a najnowsze gry nawet te najbardziej wymagające nie stanowią dla niego żadnego wyzwania.