Niestety od ponad czterech miesięcy jestem osobą bezrobotną. Każdy z moich znajomych dziwi się bardzo, że nie mogę w moim zawodzie znaleźć pracy, ponieważ jestem osobą wykształcona, która skończyła bardzo dobrą uczelnię techniczną.

Obwody drukowane po studiach technicznych

obwody drukowaneKierunek który ukończyłem jest kierunkiem ścisłym, mało osób w kraju zajmuje się tym, czym właśnie ja zawodowo się zajmuję, jednakże mimo to jakoś szczęście się do mnie nie uśmiecha i tej pracy znaleźć sobie nie mogą. Dotychczas pracowałem w dużej Krakowskiej firmie, gdzie byłem odpowiedzialny za projektowanie elektroniki. W tej firmie pracowało mi się na prawdę bardzo, ale to bardzo dobrze. Projektowałem na prawdę przeróżne rzeczy, na przykład takie jak profesjonalne obwody drukowane, które jak zapewne wiedzą ludzie, którzy się znają na tej dziedzinie, nie są łatwe do zaprojektowania, a ja jednak projektowałem je i moje projekty były na prawdę bardzo docenione i chwalone. Jednakże najczęściej projektowane przeze mnie były w tamtej firmie płytki drukowane. Ogólnie to tylko przykłady rzeczy, które projektowałem, takich rzeczy na prawdę było bardzo, ale to bardzo dużo. Ogólnie z pracy w tamtej firmie byłem bardzo zadowolony, na prawdę bardzo dużo rzeczy się tam nauczyłem i atmosfera w tej firmie również była po prostu wzorowa. Jednakże szef miał problemy finansowe, tak więc niestety ta firma została zamknięta, wskutek czego pozostałem osobą bezrobotną. Co prawda dostałem z firmy odprawę, jednakże starczyła mi ona jedyne na dwa miesiące życia, a teraz niestety jestem na utrzymaniu mojej żony.

Dla mnie jako faceta jest po prostu upokarzające, a poza tym można powiedzieć, że już wariuję w tym domu i po prostu się nudzę. Zastanawiam się nad szukaniem pracy za granicą, może tam uda mi się znaleźć całkiem dobrą pracę.