Chyba każdy z Państwa doskonale wie, że najlepsze produkty to te, które są ekologiczne. W związku z tym każdy starając się dbać o swoje zdrowie wybiera produkty ekologiczne. Zważając na ten fakt również rolnicy zaczynają przykładać większą wagę do tego by ich produkty mogły być określane jako „eko” lub też „bio”. Jednym z wymogów jakie będą oni musieli spełnić będzie zainwestowanie w nawozy naturalne. 

Skuteczny nawóz naturalny

skuteczny biohumusNa dzień dzisiejszy inwestowanie w nawozy naturalne zaczyna być znowu popularne. Takie rozwiązania sprawiają, że chętniej kupujemy warzywa czy owoce. Już sama świadomość, że produkty które spożywamy nie miały kontaktu z nawozami sztucznymi sprawia, że chętniej decydujemy się na ich spożywanie. Obecnie bardzo popularnym nawozem naturalnym jest biohumus. Powstaje on na skutek trawienia odpadków organicznych przez dżdżownice kalifornijskie. Takie dżdżownice wypuszczane są do kompostownika i w zasadzie już od tego momentu zaczyna się produkcja biohumusu. Obecnie wiele osób decyduje się na samodzielną produkcję biohumusu poprzez inwestowanie w kompostownik i wspomniane wyżej organizmy. Skuteczny biohumus obecnie występuje w różnych postaciach. Możemy spotkać zarówno go w wersji sypkiej jak i w formie płynu. Szczególnie popularne jest jednak to drugie rozwiązanie ze względu na komfort stosowania tego preparatu. Biohumus możemy używać zarówno w rolnictwie na dużą skalę jak również wtedy gdy posiadamy malutki ogródek.

W składzie biohumusu znajduje się dosłownie wszystko to czego potrzeba roślinom do prawidłowego rozwoju. Możemy znaleźć tam najcenniejsze dla roślin mikroelementy, minerały oraz pierwiastki potrzebne do wzrostu. Na chwilę obecną biohumus możemy zakupić w praktycznie każdym markecie ogrodniczym. Dodatkowo spotkać go można w sklepach z nawozami. 

Close Menu