Ze znajomymi w te wakacje wpadliśmy na dość szalony pomysł. Mianowicie stwierdziliśmy, że w wakacje pojedziemy z dziećmi w góry. Był to naprawdę szalony pomysł jechać w tyle osób i to jeszcze z dziećmi.

Nosidła i plecaki turystyczne

Nosidło dla dzieci turystyczneNosidło dla dzieci turystyczneA dzieci były naprawdę w bardzo różnym wieku. Były nawet tak małe, które miały zaledwie kilka miesięcy. Po prostu ze znajomymi stwierdziliśmy, że jeśli nie zabierzemy z sobą dzieci to raczej jeszcze przez bardzo długi czas nie uda się nam spędzać chociaż kilku dni razem. Oczywiście przemyśleliśmy wszystkie za i przeciw. Nie mogła być to decyzja nieprzemyślana bo w końcu nie chodziło o nas tylko o dzieci. Żeby pojechać w taką podróż z dziećmi trzeba się do tego na pewno bardzo dobrze przygotować. Czytaliśmy na ten temat co będzie niezbędne i najlepsze dla dzieci podczas takiej wyprawy. Okazało się, że są nosidła turystyczne z daszkiem, które będą dobre dla najmniejszych dzieci. Takie nosidło dla dzieci turystyczne nie jest także jakoś specjalnie drogie. Te nosidła turystyczne można w bardzo prosty sposób zamówić przez internet. A dla dzieci starszych trzeba było zamówić plecaki turystyczne dla dzieci żeby mogły nosić swoje rzeczy i poczuć także co to jest chodzenie po górach. Potrzebne były także Śpiwory turystyczne dla dzieci bo w razie czego lepiej jest mieć takie rzeczy. Te śpiwory zostały kupione tam gdzie kiedyś kupowaliśmy foteliki rowerowe bobike na wakacje. Obmyślaliśmy gdzie jakimi szlakami pójść z dziećmi żeby ta nasza wyprawa była dla nich przede wszystkim bezpieczna i nie za bardzo męcząca. Na szczęście znaleźliśmy specjalny szlak, który był właśnie przystosowany dla osób z dziećmi.

Wynajęliśmy noclegi w pięknym pensjonacie. I muszę przyznać, że był to naprawdę świetny pomysł żeby w ten sposób spędzić wakacje. Chociaż oczywiście na początku bardzo się bałam.