Jeśli posiadamy przedłużone włosy, musimy liczyć się z tym, że potrzebują one odpowiedniego traktowania. Złe dbanie o włosy może poważnie im zaszkodzić. Dlatego warto dowiedzieć się jakich kosmetyków używać, aby włosy pozostałe piękne, długie i lśniące.

Jak dbać o przedłużane włosy?

kosmetyki do włosów przedłużanychNie tylko naturalne włosy potrzebują odpowiedniego traktowania. Włosy przedłużane również oczekują od nas specjalnej pielęgnacji. Fryzjer, który dokonał przedłużenia włosów zapewne uprzedził swoją klientkę w jaki sposób trzeba o nie dbać. Jeśli jednak nie zapamiętało się cennych rad, można o tym sporo poczytać na różnych forach dyskusyjnych. Poruszanych jest tam bardzo dużo problemów i tematów z zakresu przedłużania włosów. Pierwszą metodą na pielęgnowanie włosów są różnorakie kosmetyki do włosów przedłużanych. Pierwszym kosmetykiem jest oczywiście odpowiedni szampon. Można znaleźć go w każdej drogerii kosmetycznej. Drugą rzeczą jest odżywka do przedłużonych włosów. Regularne jej stosowanie zapewnia ochronę przed ich nadmiernym wypadaniem. Trzecim preparatem do pielęgnacji są maski na włosy. Maski nakłada się przed myciem włosów i pozostawia na około pół godziny. Składniki odżywcze wnikają w strukturę włosa i sprawiają, że włosy stają się silniejsze a przedłużone włosy wyglądają jak naturalne. Kolejną rzeczą są olejki. Najlepiej nakładać je na noc, ponieważ są tłuste i w ciągu dnia mogą pobrudzić ciuchy. Rano należy umyć głowę. Olejki sprawiają, że włosy są lśniące i nie pozbawione koloru.

Przedłużanie włosów jest bardzo popularne i coraz więcej kobiet się na to decyduje. Jednak po przedłużeniu trzeba pamiętać, że bez odpowiedniej pielęgnacji naturalne włosy mogą stać się słabe i łamliwe, dlatego należy stosować kosmetyki, które mogą temu zaradzić.

Close Menu