Oryginalna japońska sztuka składania papieru jest coraz bardziej popularna w naszym kraju. Stosuje się ją jako dekorację domu ale coraz częściej, oryginalne składanie papieru jest wykorzystywane jako ozdoba i dekoracja stołu przygotowanego na ważną uroczystość.

Jakimi papierami można zrobić origami?

papier do origamiTradycyjna sztuka japońska to sztuka składania papieru bez jego cięcia i klejenia. Wydaje się prosta, jednak aby zrobić fantazyjną figurę należy dużo ćwiczyć i trzeba mieć dużo cierpliwości. Obecnie sztuka origami wykorzystywana jest również w dziedzinach nauki, technologii czy informatyce. Figury są coraz bardziej pomysłowe i niekonwencjonalne. Papier do origami im bardziej jest kolorowy i im więcej ma wzorków, tym bardziej efektowne figury z niego wychodzą. Na stronach internetowych można znaleźć jak krok po kroku stworzyć ciekawą ozdobę. Są dostępne również tak zwane samouczki, dzięki którym nawet osoby nie mające wcześniej styczności z tą sztuką składania papieru, mogą się nauczyć podstaw. Origami zostało podzielone na kilka modułów, w zależności od tego, jakie figury są tworzone. Im większą konstrukcję i figurę chcemy utworzyć, tym więcej papieru potrzebujemy. Tym samym- im bardziej kolorowy będzie papier, tym nasza figura będzie efektowniejsza. Można wykorzystać tą sztukę również od ozdabiania swojego domu. Na pewno jest to bardzo oryginalny prezent i nikt nie będzie miał takiego samego wystroju, ponieważ tej samej figury nikt nie zrobi identycznie jak my. Jest to bardzo oryginalny pomysł.

Złożona z papieru ozdoba, na którą przeznaczymy nasz cenny czas będzie też idealną opcją na prezent. Coraz więcej osób stara się wykonać prezent własnoręcznie- jest on wtedy bardziej doceniany niż coś, co jest ogólnie dostępne w sklepach.