Kiedy wybieramy projekt domu bardzo często rezygnujemy z garażu pomimo, że mamy samochód. Dlaczego? Ponieważ jego budowa wiąże się z dużymi kosztami a my chcąc nieco zaoszczędzić rezygnujemy z tego. Zawsze przecież możemy zaznaczyć w projekcie, że później będziemy chcieli go dobudować albo możemy zakupić garaż metalowy.

Garaż metalowy – czy to jest opłacalne?

garaż metalowy producentBardzo często przeliczając koszty budowy tradycyjnego garażu bądź połączonego z domem wychodzi nam, że kupno garażu metalowego jest dużo bardziej opłacalne. Decydując się na ten pierwszy powinniśmy liczyć się z kosztami w granicach około kilkunastu tysięcy złotych. Z kolei koszt tego drugiego waha się w granicach od 1000 zł do kilku tysięcy w zależności od wybranego przez nas modelu bądź wymiarów. Jednak czy opłaca się rezygnować z budowy garażu na rzecz metalowego? Większość powie że tak, ponieważ zaoszczędzone w ten sposób pieniądze możemy wydać na wykończenie mieszkania. Poza tym garaż metalowy producent dostępny jest w wielu wariantach kolorystycznych, dlatego na pewno każdy z nas znajdzie coś dla siebie. W zależności od modelu możemy wybrać dach płaski bądź dwuspadowy. Z kolei ci, którym zależy nie tylko na funkcjonalności oraz trwałości konstrukcji, ale również na walorach estetycznych mogą zdecydować się na wersję premium, która imituje drewno.  Poza tym montaż takiego garażu jest bardzo szybki, wystarczy kilka godzin i garaż jest gotowy. W przypadku budowy jest to niemożliwe.

Warto zdecydować się na garaże metalowe, ponieważ zaoszczędzamy w ten sposób sporo pieniędzy. Sama ostatnio budowałam dom i zrezygnowałam z garażu tradycyjnego na rzecz metalowego i jestem z tego bardzo zadowolona. Dzięki temu szybciej ukończyłam budowę a co za tym idzie mogłam prędzej się wprowadzić.