Firmy sprzątające do czyszczenia dużych powierzchni używają specjalistycznych sprzętów, które zapewniają szybką i wydajną pracę. Często muszą jednocześnie sprzątać na such i mokro, a to wymaga odpowiedniego odkurzacza. 

Do czego się używa przemysłowy odkurzacz?

odkurzacze przemysłoweDomowe sprzęty sprzątające nie są dostosowane do dużych powierzchni i łatwo mogą się przegrzać po kilku godzinach intensywnego użytkowania. Lepsze są odkurzacze przemysłowe, które dysponują większą mocą ssącą i mogą wciągać więcej różnych zanieczyszczeń i zabrudzeń. Przemysłowe modele potrafią odkurzać na mokro i na sucho, przez co posiadają bardzo szerokie zastosowanie. Dzięki specjalnym filtrom, wyłapują wszystkie drobinki kurzu, a po skończonej pracy nie pozostawiają nieprzyjemnego zapachu. Są powszechnie wykorzystywane przez firmy sprzątające, przez właścicieli warsztatów stolarskich i samochodowych, oraz w firmach produkcyjnych. Mają zamontowane małe plastikowe kółka, dzięki którym łatwo się przemieszczają po parkiecie, wykładzinie, czy dywanie. Odkurzacz jest łatwy i prosty w użytkowaniu, a do tego bardzo uniwersalny. Wyposażony w wkład filtrujący, który zabezpiecza turbinę przed kurzem i drobnymi zanieczyszczeniami. Specjalny worek na pył, wykonany z włókniny pozwala na zbieranie wilgotnych zanieczyszczeń, bez obawy o jego uszkodzenie. Posiada dużą moc ssącą, dzięki silnemu przepływowi powietrza. Długa rura teleskopowa, oraz elastyczny wąż, pozwalają dotrzeć w każde ciężko dostępne miejsce, a długi przewód zasilający, zapewnia nieprzerwaną pracę.

Odkurzacz przemysłowy jest dużo lepszy od tradycyjnego, bo pozwala na wieloetapowe sprzątanie. Za jednym razie usuniemy mokre i suche zabrudzenia, oraz pozbędziemy się pyłów z pomieszczeń. Jest on nieco droższy, ale bardzo ekonomiczny. 

Close Menu