• Post Author:
  • Post Category:Usługi

 

Jeszcze kilka lat temu w sklepach z meblami do dziecięcych pokojów górowały łóżeczka drewniane o kolorze piaskowym lub w ciemniejszych odcieniach. Dziś rzadkością jest spotkać właśnie takie łóżeczka. Jeśli jednak chcemy wykorzystać meble, które już mamy a chcemy wciąż cieszyć się modnym wnętrzem, wystarczy je pomalować na biało, a z pomocą przyjdzie nam nietoksyczna farba do mebli dziecięcych.

Jak odnowić meble za pomocą nietoksycznej farby?

nietoksyczna farba do mebliŁóżeczko dziecięce czy inne meble w pokoiku możemy, a nawet powinniśmy wykorzystać, jeżeli już takie w domu posiadamy, na przykład po starszym dziecku, a w niektórych przypadkach, nawet po sobie. Odnowione, pomalowane na biało meble będą wyglądać pięknie i elegancko, a co równie ważne, nowocześnie. Takie meble będą dużo lepszym rozwiązaniem, niż te kupione, ponieważ będą miały swoją historię, co uczyni je bardziej wyjątkowymi. Pamiętajmy jednak, że miejsce, w którym przebywa dziecko musi być dobrze zabezpieczone a kluczem do sukcesu jest nietoksyczna farba do mebli. Jak zatem powinniśmy przygotować się do procesu malowania? Pierwszym etapem jest oczywiście oczyszczenie drewna i pozbycie się poprzednich farb czy lakierów. Potem dobrze jest nałożyć pierwszą warstwę i odstawić meble aż do wyschnięcia, czyli około 20 godzin. Potem można przejść do nakładania kolejnych warstw, w zależności od potrzeb.

Niektóre firmy radzą, by po nałożeniu pierwszej warstwy zetrzeć ją papierem i następnie na tak oczyszczoną powierzchnię kłaść następną warstwę farby. Pamiętajmy, że nie każda farba do mebli jest tak samo nietoksyczna, w przypadku niektórych trzeba zadbać, by pomalować meble w pokoju dziecięcym odpowiednio wcześnie, czasem nawet jeszcze kilka miesięcy przed urodzeniem się wyczekiwanego dziecka.