Charty są naprawdę wyjątkowymi psami, nie tylko pod względem wyglądu, ale też ich osobowości i potrzeb. Bardzo ważną kwestią, w której rasa tych psów różni się od ras innych psów jest ich wygląd zewnętrzny, który wpływa na to, że nie wszystkie zwykłe akcesoria dla psów będą dla nich odpowiednie (na przykład obroże).

Jaką obroże dla charta wybrać?

obroża dla chartaZamiast obroży można oczywiście postawić oczywiście na specjalne szelki i to w nich wyprowadzać psa na spacer, jednak wiele właścicieli chartów chce by ich pies miał też obroże. Tymczasem jeżeli ktoś nigdy wcześniej nie wychowywał tej rasy psów może nie wiedzieć, że standardowa obroża na pewno się nie sprawdzi. Szczególnie jeżeli będziemy chcieli przypiąć do niej smycz i wyprowadzić psa na spacer. W takim przypadku, prawdopodobieństwo, ze pies wyswobodzi się z obroży i ucieknie jest bardzo duże. Obroża dla charta powinna mieć zupełnie inny kształt tj. powinna rozszerzać się w środkowej części, tak by tylko jej końce były wąskie, jak w standardowych obrożach. By pies czuł się komfortowo powinna być wykonana z bardzo przyjemnego materiału, ponieważ musi być ona dość mocno zapięta. Trzeba zadbać o to, by nic nie uwierało psa w szyję. To, dlaczego obroże dla chartów muszą wyglądać, tak a nie inaczej wiąże się przede wszystkim z tym, że ich głowy są po prostu o wiele węższe niż szyje.

Mimo, że obroże dla chartów są tak specyficzne pod względem ich kształtu, to i tak są one łatwo dostępne do kupienia i można znaleźć je w naprawdę różnych wzorach. Wśród obroży można znaleźć nawet pięknie wyszywane obroże, które są prawdziwą ozdobą. Można też kupić proste, zwykłe obroże, które mają tylko różne kolory. Ceny obroży dla chartów są rożne, jednak da się znaleźć je bardzo przystępnych cenach.

Close Menu