W zeszłym tygodniu spotkałam przypadkowo mojego kolegę ze szkolnej ławki. Po przywitaniu się z nim, pogawędziliśmy razem nie tylko o dawnych czasach, ale także o tym czym się zajmujemy obecnie. Jak się dowiedziałam, szkolny kolega obecnie jest specjalistą od elektroniki.

Firma zajmująca się montażem SMD

montaż smdSam jest szefem firmy zajmującej się montażem elektroniki. Ponieważ moja praca to zupełnie inna dziedzina, byłam naprawdę bardzo ciekawa na czym polega działalność jego firmy. Jak się okazało, jego przedsiębiorstwo działa na wielu płaszczyznach. Początkowo trudno było mi się połapać w fachowym nazewnictwie, którego cały czas używał. Jednak z czasem po kilku próbach wytłumaczenia mi co jest czym i na czym polega, zorientowałam się w podstawach tej branży. Oprócz produkcji elektroniki oraz różnych elementów elektronicznych, jego firma specjalizuje się w montażach. Istnieje wiele rodzai montaży, które wykonuje jego firma. I tak można wyróżnić między innymi montaż smd, montaż tht oraz montaż mieszany. Jego rodzaj tak naprawdę uzależniony jest typu klienta oraz wymagań jakie stawia przed firmą. Inny typ montażu zostanie zastosowany w jednym przypadku, inny natomiast w innym. Tak naprawdę nie ma reguły jaki sposób montażu jest stosowany częściej a jaki rzadziej. Kolega, gdy go zapytałam która technika montażu jest częściej wykonywana przez jego firmę, odpowiedział, że montaż typu smd. Inaczej jest nazywany montażem powierzchniowym, jego skrót SMD pochodzi od oryginalnej, anglojęzycznej nazwy.

Jego cechą charakterystyczną jest to, że za jego pomocą montowane są małych rozmiarów elementy elektroniczne. Po rozmowie z kolegą o elektronice, zainteresowałam się tym tematem. Jeszcze w tym samym dniu poczytałam więcej o rożnych rodzajach montażu, w tym o montażu smd. 

Close Menu