Niszczenie się urządzeń jest bardzo niefortunne. Wiąże się ono z naprawami czy wymianami sprzętu. Często trudno jest znaleźć przyczynę usterki, często także trudno ją usunąć. Wiele maszyn i innych sprzętów jest wykonanych z metalu. Nie zawsze jest to jednak stal nierdzewna, zatem metal może korodować.

Mapowanie rdzy i sprawdzanie stanu sprzętu

mapowanie korozjiKorozja jest bardzo niebezpieczna. Wżera się ona głęboko w metal, przez co osłabia jego strukturę, jeśli rdza pojawi się na elementach mechanicznych, na przykład na kołach zębatych, to mogą się one zacinać, pracować wolniej czy powodować przestoje w produkcji. Jak sobie radzić z rdzą? Z pewnością można wykorzystać do tego mapowanie korozji. Co to za usługa? Jest to sprawdzanie stanu technicznego metalowych powierzchni. Jest to badanie nieniszczące, czyli nie zmieniające stanu badanej rzeczy. może się też przydać grubościomierz ultradźwiękowy. Dzięki mapowaniu można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Między innymi dokładnie w jakich miejscach mamy do czynienia ze skorodowanymi powierzchniami, jak również jak głęboko rdza wżarła się w metal. Z taką wiedzą na pewno lepiej poradzimy sobie z usunięciem korozji. Wiadomo na jakim obszarze będziemy działać, na co powinniśmy się przygotować, w jakie środki zaopatrzyć. Jeśli korozji jest zbyt dużo to można wymienić części na nowe, jeśli nie jest jej tak dużo to można użyć specjalnych środków do usuwania rdzy. Najpierw powierzchnię trzeba oczyścić, potem zabezpieczyć część dobrą, żeby na niej nie znalazł się środek na rdzę (jest silny, więc mógłby uszkodzić metal).

Potem nakłada się taki środek na korozję i czeka aż zacznie działać. Metal warto także okresowo konserwować, żeby w przyszłości korozja nie wdawała się tak łatwo i żeby dało się jej łatwo pozbyć w razie potrzeby. To ułatwia nam pracę.

Close Menu