Na rynku istnieje wiele serii kosmetyków i wypełniaczy skórnych najnowszej generacji produkowanych przez światowych liderów na rynku medycyny estetycznej. Zawarte w produktach składniki zapewniają natychmiastowe efekty odmładzające, a zabiegi z użyciem wypełniaczy stanowią nieinwazyjne i bardzo komfortowe zabiegi.

Innowacyjne wypełniacze stosowane w medycynie estetycznej

juvederm ultraJednym z liderów w branży wypełniaczy jest firma Allergan produkująca linię kosmetyków Juvederm Ultra. W preparatach wykorzystywany jest specjalnie usieciowany kwas hialuronowy. W skład wchodzi również chlorowodorek lidokainy działający przeciwbólowo. To najczęściej wybierane produkty w gabinetach medycyny estetycznej stosowane do wypełniania bruzd nosowo wargowych, modelowania twarzy oraz korygowania kształtu ust i nosa. Produkty mają postać łagodnego żelu, który łatwo przenika do skóry i daje naturalny efekt zabiegu. Kwasu hialuronowy jest powoli syntetyzowany przez tkanki i uwalniany do organizmu. Powoduje to długotrwały efekt wypełnienia przy jednoczesnym naturalnym wyglądzie. Zabiegi z użyciem preparatu z serii Juvederm Ultra są nieinwazyjne i niemal bezbolesne. Pozwalają utrzymać młody wygląd skóry. Powolne uwalnianie kwasu hialuronowego pozwala na wygładzenie zmarszczek nawet tych głębszych spowodowanych mimiką twarzy i mijającym czasem. Efekty utrzymują się nawet do 12 miesięcy, a systematycznie używanie preparatu zapobiega procesowi starzenia skóry na wiele lat.

Niektóre produkty Juvederm stosowane są także do korekcji i powiększania konturu ust. Zawartość lidokainy zapewnia pacjentowi większy komfort zabiegu i zmniejsza jego bolesność podczas iniekcji. Wszystkie produkty linii Juvederm Ultra są wysoce sterylne i bezpieczne w użyciu. Należy jednak pamiętać, że zabiegi powinny być wykonywane w rekomendowanych salonach kosmetycznych i medycyny estetycznej.