Zastanawiając się nad założeniem własnej firmy musimy wziąć przede wszystkim pod uwagę wszystkie regulacje prawne, które będą nas obowiązywać. Jeśli zdecydujemy się na sprzedaż i kontakt z klientami, będziemy musieli dokonać zakupu kasy fiskalnej.

Jakie są zalety przenośnej kasy fiskalnej?

przenośna kasa fiskalnaMobilna kasa fiskalna posiada takie same funkcje jak zwykła kasa, jednak może okazać się dla nas wygodniejsza. Ma stosunkowo małe wymiary, dzięki czemu bez problemu będziemy mogli ją wszędzie schować. Tego typu urządzenia są bardzo przydatne przy małych i średnich działalnościach. Często możemy je spotkać w gabinetach kosmetycznych, czy fryzjerskich, które oferują również wykonywanie usług bezpośrednio w naszych domach. Dzięki temu urządzeniu pracownik nie ma problemu z wystawieniem odpowiedniego rachunku. Przenośna kasa fiskalna posiada wymienne baterie o dużej pojemności, więc używanie jej w mało dogodnych warunkach nie jest dla nas problemem. Posiadając kasę mobilną przy zgłaszaniu jej do urzędu postępujemy dokładnie tak samo jak w przypadku innych urządzeń. Problemem może być podanie miejsca instalacji takiego sprzętu. W takim przypadku należy wpisać adres naszej działalności, bądź adres zamieszkania podatnika. Tym samym musimy pamiętać, że adres, który podaliśmy w urzędzie musi widnieć na paragonie. Tak samo jak w przypadku kas stacjonarnych mamy obowiązek wydawać wszystkim klientom paragony, oraz sporządzać raporty dobowe i miesięczne. Nie możemy również zapominać o przeglądach technicznych, które powinny być robione regularnie.

Jeśli planujemy mobilną działalność, zakup przenośnej kasy fiskalnej z pewnością będzie dla nas dobrym rozwiązaniem. Jej małe rozmiary i możliwość podłączenia chociażby do zapalniczki samochodowej w znacznym stopniu ułatwi nam pracę i powoli na profesjonalną obsługę klienta. 

Close Menu