Prawie każdy z nas ma w domu takie urządzenie jak drukarka. Obecnie na rynku istnieje wiele typów drukarek, różnych marek. Jesteśmy w stanie kupić drukarkę o niskiej cenie lub też dość wysokiej. Zależy to od tego co chcemy drukować.

Druk katalogów nie sprawi problemów

druk katalogówJedne urządzenia drukujące mogą mieć pewne dodatkowe funkcje, za które płacimy. Może się zdarzyć, że kupimy urządzenie drukujące o wartości gdzieś tak na oko do dwustu złotych i mogłoby się wydawać, że koszt utrzymania takiego taniego urządzenia jest również niski. ale zaskoczę was, ponieważ koszt utrzymania drukarki kupionej po niskiej cenie jest o wiele droższy, niż utrzymanie drukarki zakupionej po wyższej cenie. Ja kiedyś w Krakowie kupiłam taką tanią drukarkę, a potem w ciągu miesiąca wydawałam dość zbliżoną cenę do tej z zakupu. Obecnie mam z tych droższych drukarek i miesięcznie koszt utrzymania mojej drukarki nie przekracza pięćdziesięciu złotych, ale wtedy kiedy musze kupić tusz oraz papier do drukarki, a bardzo często mi się zdarza kupować te rzeczy co drugi miesiąc. Tak więc różnica w utrzymaniu tego urządzenia wynika z ceny tuszu i papieru. Tani druk katalogów kraków bez względu na cenę zakupu drukarki będzie taki sam, przynajmniej będzie to wyglądało bardzo podobnie. Więc i druk folderów nie sprawi nam problemów. W tych tańszych urządzeniach trzeba zawsze kupować bardzo duże kasety z tuszem do drukarki, które są bardzo drogie, gdzieś tak około sto pięćdziesiąt złotych. W tych droższych są mniejsze kasety drukujące i są tańsze, tak około trzydzieści złotych.

Druk książek wymaga większych drukarek, co oznacza, że bez względu na cenę i tak za tusz zapłacimy dużo. Taka drukarnia do książek musi być profesjonalna. Za to papier nie jest już taki drogi. Konserwacja też może kosztować i to sporo.

Close Menu