Aktywność fizyczna jest obecnie dużo bardziej popularna niż kilka lat temu. Ludzie uprawiający róże sporty twierdzą, że dzięki większej aktywności czują się zdecydowanie lepiej, maja znaczny przypływ energii i zdecydowanie mniej chorują.

Nordic walking sposobem na lepsze zdrowie

buciki do kijków nordic walkingModa na uprawianie sportów spowodowała, że firmy i sklepy sportowe mają do zaoferowania szereg produktów, które odpowiednio użyte wspomogą nasza aktywność fizyczną. Bardzo modną formą aktywności jest popularny ostatnio nordic walking. Polega on na marszu wraz z kijami z naprzemienną pracą ramion. Nordic walking angażuje pracę niemal wszystkich mięśni, zmniejsza ciśnienie krwi, zwiększa ruchliwość stawów i poprawia kondycję fizyczną. Jest to sport dostępny niemal dla każdego. Dużą jego zaletą jest również bardzo mała ilość urazów i kontuzji przy jego uprawianiu. Aby nordic walking spełniał swoją role prawidłowo niezbędny jest odpowiedni sprzęt. Podstawa to kijki oraz buciki do kijków nordic walking. Buciki do kijków to nic innego jak nakładki na kijki. Pełnią one ważną funkcje, przekazują siłę odpychania na podłoże, amortyzują uderzenie kija o twarde podłoże, chroniąc stawy przed mikrourazami. Zmniejszają także hałas związany z uderzeniem kijka o podłoże. Buciki do kijków nordic walking powinny być wykonane z materiału wysokiej jakości, który posłuży nam przez długi czas. Nakładki różnią się między sobą wielkością, wagą i kształtem. Buciki są produkowane na różne nawierzchnie, twarde i ubite, drogi z dużą ilością kamieni czy zwykłe chodniki. Wybierając buciki do kijków nordic walking ważne jest, aby dokładnie zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Jest to istotne, aby wybrać produkt, który będzie odpowiadał naszym wymaganiom i dzięki temu posłuży nam na długo.

Nordic walking jest bardzo pożyteczną formą aktywności, która w prosty i przyjemny sposób wpływa na nasze zdrowie. Nie wymaga zbyt dużego wysiłku, dzięki czemu zyskuje coraz większe grono zwolenników. Dzięki tej prostej metodzie możemy czuć się bardziej witalni i zdrowsi. Nie dziwi więc fakt, że ten sposób spędzania wolnego czasu jest stosowany przez coraz większą liczbę osób.

Close Menu