Każda mama na kilka miesięcy przed narodzinami dziecka w pośpiechu przygotowuje wyprawkę dla dziecka. Jest to zbiór najpotrzebniejszych rzeczy, które przydadzą się maluszkowi od pierwszych dni jego życia. Najważniejsze jest łóżeczko i wózek oraz zapas ubranek.

Jak wyglądają gniazda dla dzieci?

gniazdo dla dzieckaKiedy dziecko jest w brzuszku mamy, to ma niewiele miejsca do poruszania się. Wiąże się to z faktem, że maluch jest dość ściśnięty i nie ma możliwości swobodnego ruchu, dlatego przez pierwsze tygodnie swojego życia lubi być ciasno zawinięty. Maluchy czują się komfortowo kiedy nie mają zbyt dużo przestrzeni wokół siebie, dlatego od pierwszych chwil życia najlepiej się sprawdzi gniazdo dla dziecka. Jest to pewnego rodzaju otulacz dużych rozmiarów, który ma miękkie i podwyższone brzegi, a na dole posiada ściągacze, którymi możemy regulować szerokość gniazdka. Jest ono miękkie od spodu i po bokach, dzięki czemu maluszek może się wtulić w nie. W takim kokoniku możemy dziecko kłaść w łóżeczku, żeby się czuło bezpieczniej, lub wozić go w nim w wózku. Dla nieco starczego malucha takie gniazdko będzie świetnym zabezpieczeniem przed sturlaniem się z łóżka rodziców, kiedy go tam położymy, ponieważ wyższe brzegi go zatrzymają. Kiedy mocniej ściśniemy ściągacz znajdujący się w dolnej części gniazda, to znacznie zmniejszą się jego rozmiary i maluszek będzie otulony brzegami z każdej strony, co z pewnością przypomni mu warunki jakie panowały w brzuchu mamy. Gniazda są bardzo popularne wśród młodych rodziców.

Dla starszego dziecka, gniazdo może być miejscem do zabawy, bo po rozciągnięciu ściągacza ma ono większe rozmiary. Jego wielkość jest uniwersalna, dzięki czemu będzie pasować na każde dziecko od samego urodzenia aż do wieku około sześciu-ośmiu miesięcy.

Close Menu