Koleżanka zrobiła kurs robienia profesjonalnego makijażu

Koleżanka zrobiła kurs robienia profesjonalnego makijażu

Moja koleżanka z zawodu jest fryzjerką. Od jakiegoś czasu ma swój mały salon fryzjerski. Jest to naprawdę mały salon fryzjerski bo pracuje w nim tylko sama i pewnie długo jeszcze nie będzie nikogo tam zatrudniała. Chce za to rozwijać salon w inny sposób.

Kurs dobrego wizażu

praktyczny kurs wizażuKiedyś zrobiła już sobie kurs stylizacji paznokci i zdarza jej się robić już paznokcie u siebie w salonie. Chciałaby zrobić do tego jeszcze jakiś kurs kosmetyczne. W sumie najwięcej klientek pyta się o profesjonalny wizaż. Także gdyby potrafiła dobrze malować to mogłaby zarabiać także w ten sposób. A z biegiem czasu być może okazało by się, że jest bardziej kosmetyczką i wizażystką niż fryzjerką. Bo na tym chyba jej zależy. Taki praktyczny kurs wizażu odbywa się w pobliżu co jakiś czas i nie należy do drogich kursów. dlatego też koleżanka postanowiła się na niego zapisać. W końcu jeśli nawet stwierdzi, że to nie jest coś dla niej to przynajmniej będzie wiedziała, że spróbowała swoich sił. Na tym kursie okazało się, że jest kilka fryzjerek, które znała już ze szkoły. Były też kosmetyczki, które chciały podnieść swoje kwalifikacje. Ale były także panie, które po prostu chciały poznać tajniki dobrego makijażu. Kurs był bardzo przyjemny i pani która go prowadziła potrafiła dobrze przekazać swoją wiedzę. Najważniejsze, że było dużo praktyki. Jednak w wizażu to jest najważniejsze. Bo co z tego jeśli ma się wiedzę na jakiś temat skoro nie potrafi się tego wykonać.

Koleżanka po tym kursie umiała naprawdę wiele. Najpierw to czego się nauczyła przećwiczyła na chyba wszystkich znajomych. Wychodziło jej to tak profesjonalnie, że każdy mówił żeby zaczęła ogłaszać się jako wizażystka. I tak też zrobiła. Po kilku pierwszych klientkach zaczęło przychodzić coraz więcej osób.

Close Menu