Kocyk to wbrew pozorom bardzo przydatna rzecz dla każdego rodzica i jego dziecka. Kocyk jest mniejszy niż pościel, więc można go zabrać wszędzie, także w podróż czy do wózka. Jest też lżejszy i tak nie grzeje, więc nadaje się także jako osłonka na okres wiosenny i letni. Kocyki często też mają więcej wzorów do wyboru i są robione z przyjemniejszych materiałów niż pościel.

Kocyki muszą być miękkie

http://silveradoshop.com/kocyki-minky-poduszki-i-przytulanki-dla-dzieci-c-5.htmlDlatego też warto jest zainwestować w kocyki dla dzieci. Jakie jednak wybrać? Przede wszystkim warto jest sprawdzić czy materiały z jakich jest on zrobiony są naturalne i nie powodują alergii. Skóra maluszka jest bardzo delikatna, więc łatwo o podrażnienia i uczulenia. Najlepiej jest wybierać kocyki bawełniane czy z pochodnych bawełny, na przykład z satyny. Polar jest materiałem sztucznym, jednak odpowiednio przygotowany również może się nadawać dla maluchów. Kocyk dla dziecka powinien też być miękki. Sztywny będzie nieprzyjemny w dotyku i nie będzie się też dobrze układał. Ostatnio można dostać kocyki w bardzo ciekawych wzorach i kolorach. Są kocyki z haftami łowickimi, z sowami i zwierzakami leśnymi, czy w geometryczne wzory. Nie muszą to być kocyki różowe dla dziewczynki i niebieskie dla chłopca. Takie kocyki najczęściej są uniwersalne, dla każdego dziecka. Ostatnio modne są kocyki minki, czyli takie które z jednej strony mają polar, a z drugiej zwykły, gładki materiał, najczęściej satynę. Dzięki temu kocyk grzeje i jest przyjemny w dotyku, ale też dobrze wygląda.

Wybierając kocyk powinniśmy również zwrócić uwagę na jego wykonanie i pochodzenie. Teraz wiele kobiet w Polsce zabiera się za szycie ręczne kocyków, więc jest to produkt lokalny i dobrze wykonany. Takie kocyki to produkt który przetrwa lata.

Więcej na http://silveradoshop.com

 

Close Menu