Monety zagraniczne ze strefy Euro są bardzo pożądanymi pieniędzmi kolekcjonerskimi. Kraje takie, jak Francja, Niemcy, Włochy i wiele innych, mają obecnie tylko jeden, uniwersalny pieniądz. Dlatego stare monety cieszą się dużym zainteresowaniem w środowiskach zbieraczy i kolekcjonerów. Klaser na monety pomaga zachować ich wartość i ustrzeże przed zarysowaniem, które znacząco pomniejsza ich wartość. 

Wybór dobrego klasera na pieniądze w rozmiarze mini

kieszonkowy klaser na monetyMałe pieniążki, drobne grosze, centy, szylingi, warto przechowywać w kieszonkowym, podręcznym klaserze. Niewielki rozmiar sprawia, że taki album zmieści się w torebce. Jest lekki, a zarazem chroni monety przed słońcem i światłem. Kolekcjonując stare okazy środków płatniczych, warto je zabezpieczyć przed zgubieniem i zabrudzeniem. Odkąd w Europie płacimy w Euro, stare monety wciąż zyskują na wartości. To kawałek historii, więc kieszonkowy klaser na monety pomoże trzymać je w bezpiecznym miejscu. Kolekcjonerzy stosują różne techniki układania pieniędzy w albumie. Pojemne, kwadratowe koperty pomieszczą małe i większe monety. Taki klaser to też świetny prezent dla dziecka, które chce dzielić pasję zbierania z rodzicami lub dziadkami. W klaserze każda moneta ma swoje wyznaczone miejsce. Dzięki temu wszystkie pieniądze będą w idealnym porządku. Łatwo odnajdziemy szczególne okazy z dawnych lat. Ceny kieszonkowych klaserów są bardzo przystępne.

Zbieranie pieniędzy o wartości kolekcjonerskiej jest bardzo modne. Dlatego wybór odpowiedniego klasera kieszonkowego, powinien być dostosowany do wielkości kolekcji. Jeśli jest bardzo rozbudowana, to warto układać monety w różnych klaserach, różnej wielkości. Małe, kieszonkowe albumy mogą być szyte, klejone, mieć skórzaną lub syntetyczną oprawę.