Język francuski w stolicy Francji – kurs języka i kultury francuskiej

Nowoczesne kursy językowe zajmują się nie tylko nauką języka obcego np. języka francuskiego, ale również traktują o kulturze danego kraju. Są to tzw. kursy kulturowe. Warto wybrać się na taki kurs, by poznać nie tylko sam język, ale również ludzi, tradycję, kulturę tego języka.

Kursy kulturowe – język francuski w Paryżu

francuski w stolicy FrancjiJęzyk francuski ma bardzo bogatą kulturę, dlatego szczególnie popularne są takie kursy we Francji. Szkoły językowe w Polsce zachęcają do wyjazdów na kursy językowe do Paryża – stolicy Francji. Na kursie językowo-kulturowym poznaje się nie tylko nowe słownictwo i zwroty, ale też historię danego kraju. Na kursie można dowiedzieć się więcej o geografii kraju – o tym jak jest usytuowany, jakie są charakterystyczne punkty na mapie. Kursanci dowiedzą się więcej na temat literatury francuskiej – popularnych nazwisk autorów. Na kursie można usłyszeć o największych francuskich dziełach sztuki znajdujących się nie tylko w Luwrze. Te kulturalne aspekty i poznanie ich znacznie ułatwia późniejszą naukę języka. Do tego można to wszystko zobaczyć na żywo – być świadkiem tej kultury, jej częścią – wtedy nauka języka obcego idzie znacznie szybciej i efektywniej. Na kursie poznaje się nie tylko gramatykę i słownictwo, ale również można dowiedzieć się sporo o kulturze Francji. W czasie wolnym kursanci mogą zwiedzać paryskie zabytki, poznawać tamtejszych ludzi. Takie francuski w stolicy Francji na pewno zaowocuje, a nauka tego trudnego języka będzie znacznie przyjemniejsza.

Kursy kulturowe są często wybieraną formą nauki języka obcego – zwłaszcza wśród kursantów, którzy są już na poziomie językowym przynajmniej B1, a więc potrafią komunikować się w języku obcym. Wiedza o kulturze przekazywana jest kursantom w języku francuskim, co sprawia, że kurs jest jeszcze ciekawszy.