Każdy z nas w czymś śpi, tak samo jak ma swoją ulubiona pozycję do spania. Międzynarodowi naukowcy udowodnili, że najzdrowiej jest spać nago, ale czasem bywa to mało praktyczne. Małe dzieci mają swoje piżamki z postaciami z bajek, a dorośli śpią najczęściej w samej bieliźnie, albo w podkoszulku.

Z czego jest uszyta bielizna do spania?

bielizna nocnaAby być wyspanym i wypoczętym, to powinniśmy spać przynajmniej osiem godzin na dobę. To optymalna długość snu dla ludzi w wieku od osiemnastu do pięćdziesięciu lat. Małe dzieci śpią nawet dwanaście godzin na dobę bez budzenia się w trakcie snu. Ważne jest także to, w czym śpimy. Najlepsze są materiały bawełniane, frote i flanele, bo są miłe w dotyku i miękkie. Bielizna nocna powinna być przewiewna i przepuszczać powietrze, aby nie dopuścić do przegrzania. Kobiety do wyboru mają koszule nocne do kostek, lub kolan, komplety złożone z krótkich spodenek i podkoszulków, albo topów na ramiączkach, a mężczyźni zakładają same bokserki, albo krótkie spodnie z podkoszulkiem. Są to klasyczne modele, w których śpimy na co dzień, a są jeszcze modele na specjalne okazje, z których korzystają kobiety. Seksowne koszulki nocne na ramiączkach uszyte z jedwabiu, albo satyny, u dołu wykończone koronką, kobiety zakładają na randki, albo na wyjątkową noc z mężem. Dla dzieci od zawsze najlepszą bielizną do spania były i są bawełniane piżamki, które są uszyte z bezpiecznych, atestowanych materiałów i są barwione naturalnymi farbami nie zawierającymi metali ciężkich. 

Piżamy dzielimy także na te, które zakładamy w zimie, oraz w sezonie letnim. Bawełniana bielizna jest dostępna w wersji na lato, ale także na zimę, bo posiada kilka warstw, albo jest podszyta miękkim polarem. W nocy liczy się komfort i wygoda, dlatego dobrze, aby piżama była dopasowana, a nie obcisła.